Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Total: 300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.081Z

Sulmi në Universitetin e Ohajos mund të ketë prapavijë terroriste

Një student somalez në Universitetin Shtetëror të Ohios e përplasi makinën mbi një turme njerëzish dhe pastaj doli nga automjeti me thikë në dorë duke therur 11 persona. Ai u qëllua dhe u vra nga policia. “Ne duhet ta shqyrtojmë këtë” si një sulm terrorist tha shefja e po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.187Z

Obama, fushatë për aktin e Punës në shtetin Ohajos

Presidenti Barak Obama vijon përpjekjet e tij për të shtuar mbështetjen e publikut për planin e tij për stimulimin e ekonomisë amerikane dhe lehtësuar papunësinë.  Presidenti e vijoi fushatën në shtetin Ohajo, i cili mund të jet&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.083Z

Familja e ushtarit të ISIS të tronditur nga sulmi në Kampusin Universitar

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë e sulmit të ditës së hënë në Universitetin Shtetëror të Ohajos, ku mbetën të plagosur 11 persona. ISIS pretendon se refugjati somalez Abdul Razak Ali Artan 20 vjeç, i cili u vra nga policia, ishte një “ushtar” i kauzës së tyre. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.795Z

SHBA burg perjete monstres se Ohajos

Monstra që mbajti peng dhe përdhunoi për 10 vite me radhë, 3 femra në Ohajo të Shteteve të Bashkuara do të kalojë pjesën e mbetur të jetës së tij pas hekurave. Një gjykatë në SHBA dënoi Ariel Castro-n me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.701Z

Obama fillon fushaten

Presidenti Barak Obama sot fillon fushaten per rizgjedhjen e tij ne shtetin e Ohajos ku ai pritet ti dale ne mbrojtje politikave te tij ekonomike. Fjalimi qe presidenti do te mbaje ne nje shkolle te mesme ne periferi te Ohajos dhe qe shenon fillimin e udhetimeve te tij te fushates per kete vit konsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.924Z

Ekonomia dhe vendet e punës, çështje kryesore për votuesit në Ohajo

Ekonomia e lëkundur amerikane dhe humbjet e vendeve të punës në fabrika në shtetin e Ohajos po dominojnë garën e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, dhe kjo mund të krijojë probleme për kandidatin republikan Xhon Mekejn. Zotit Mekejn i duhet ta fitojë votën e Ohajos nëse dëshiro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.017Z

Luarasi seminar per papunesine dhe rritjen ekonomike

e Enjte 22 Janar 20151445 pm p classwp-caption-textDje gjate seminarit te Universitetit Luarasi me presidentin e Dhomes Amerikane te TregtisebrbrPolitikat e iniciuara per rimekembje ekonomike kane pjesen e tyre te riskut por nese ato japin rezultate kthehen ne modele per vendet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama