Rezultate te kerkimit per termin: +Oldashi

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.093Z

Olldashi e Pollo, të hënën bëjnë betimin

Tiranë, 17 prill, NOA Dy ministrat e kabinetit qeveritar, Sokol Oldashi dhe Genc Pollo do të bëjnë të hënën betimin për marrjen e portofoleve të rinj ministror. Lajmi për zhvillimin e ceremonisë konfirmohet nga zyra e shtypit e presidencës, e cila sqaron se aktiviteti do të zhvilloh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.500Z

Për 4 orë n’deti

Më pak së katër orë rrugë i ndajnë kosovarët nga bukuritë që ofron bregdeti shqiptar. Tuneli i Kalimashit, i cili deri dje ishte i pakalueshëm, nuk do të jetë më pengesë. Turistët kosovarë nga e premtja (dje) mund ta kalojnë lirshëm këtë tunel dhe tërë autostradën shqiptare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Kandidaturat pr zvendsimin e Rusmajlit

Megjithse Kryeministria sht duke shqyrtuar ende dorheqjen e Ministrit t Drejtsis, Ilir Rusmajli, shefi i ekzekutivit Sali Berisha duket se ka nisur t mendoj pr zvendsuesin e tij. Ende nuk janpublik emrat e mundshm pr kt post, por mesa msohet Berisha do t krkoj srish nj jurist t aft pr t ndrtuar marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.300Z

Dekreti, Topi i heq Olldashit një pjesë të ministrisë, ia kalon Pollos

Topi vendos të ndryshojë portofolet e ministrave Olldashi dhe Pollo, dekreton ndryshimin e emërtesave të ministrave të Kabinetit Qeveritar. Tiranë, 13 prill NOA Update - Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi me propozim të Kryeministrit, zotit Sali Berisha dekretoi sot ndryshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.080Z

Durrës- Fillon ndërtimi i ujësjellësit në zonën e plazhit

Durrës- Me afrimin e sezonit turistik, ka filluar puna për furnizimin me ujë të pijshëm të një prej zonave më problematike të Durrësit, ajo e plazhit.I pranishëm në fillimin e punimeve ishte dhe Ministri i Punëve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, i cili deklaroi se është akordu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.204Z

Oldashi dhe Pollo betohen para Presidentit

Emërtesat e Ministrive Ministrat Sokol Olldashi dhe Genc Pollo janë betuar dje para Presidentit të Republikës, Bamir Topi, pas vendimit për ndryshimin e emërtesave të dy ministrive me propozim të kryeministrit Sali Berisha. Sipas dekretit të publikuar në faqen zyrtare të Presidencës, bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.334Z

Olldashi, proçesi i legalizimeve, mund të përfundoj shpejt

Duket se data 8 maj nuk do të jetë vetëm data e votimeve për pushtetin vendor por mund të jetë edhe afati për përfundimin e legalizimeve të zonave informale në Tiranë. Gjatë një takimi pranë drejtorisë rajonale të Alui

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama