Rezultate te kerkimit per termin: +Oleg +Arapi

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Oleg Arapi: Votim jo i drejtë në Eurovision, derisa mungon juria ndërkombëtare

Festivali Europian i Këngës, jo më një institucion i vlerave të muzikës Festivali Europian i Këngës, jo më një institucion i vlerave të muzikës europiane, por një lojë politike mes shteteve. Ndarja e çmimeve në Eurovision bëhet në sajë të fqinjësisë së mirë mes shteteve, e c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.977Z

Pianisti Zamir Kabo koncert në Tiranë, sjell Norvegjinë me veprat e Grieg

Krijimtaria e kompozitorit norvegjez, Edvard Grieg, sjell në Tiranë pianistin e talentuar shqiptar Zamir Kabo. Edhe pse po ndërton karrierën e tij jashtë vendit, ku ka kryer edhe studimet, Kabo shkëputet për një moment për të dalë para publikut shqiptar me një koncert në piano shoqëru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.106Z

Dirigjenti shqiptar në katedralen angleze të Moskës

03/04/2009  Disa muzikantë rusë thanë se hynë si rastësisht në këtë koncert, por me kalimin e kohës e kuptuan se, nëse nuk do të vinin, do të kishin humbur një eveniment të rëndësishëm e të veçantë, sepse patën rastin të njohin krijimtarinë e artistëve shqiptarë, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.507Z

Tkachenko ne koncert me RTSH-ne

Sonte ora 19.00 ne Akademine e Arteve violinistja nga Ukraina Dima Tkachenko interpreton ne koncert me Orkestren Simfonike te Radio Televizionit Shqiptar. Ne program pjese nga Jean Sibelius Johannes Brahms dhe Pyotr Ilyich Tchaikovsky. Dirigjent eshte Gridi Kraja. Drejtor Artistik Oleg Arapi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.507Z

Vlora, 30 vjet orkestër simfonike

Janë mbushur plot 30 vjet nga dita që në qytetin e Vlorës do të krijohej orkestra simfonike. Krijues të kësaj orkestre, si dhe artdashës vlonjatë, janë mbledhur për të festuar këtë përvjetor. Për më shumë se dy orë, nën drejtimin e dirigjentëve Eduart Cuni, Thanas Caci, Oleg Ara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.510Z

Mrika e Prenk Jakovës, duartrokitet në Moskë

Orkestra e Harqeve e RTSH zhvilloi para disa ditësh një koncert në Katedralen Angleze të MoskësOrkestra e Harqeve e RTSH në drejtimin e baketës të dirigjentit Oleg Arapi, luajti para disa ditësh me shumë sukses koncert në Katedralen Angleze, afër Konservatorit Çajkovski të Moskës. Kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.131Z

Violinistja ruse e konservatorit “Çajkovski” duartrokitet në Tiranë

16/03/2009  Sapo violina e saj nxori tingullin e parë, të gjithë në sallë e kuptuan se ajo ishte një ndër të shumtat violiniste virtuoze që vijnë nga vendi më i madh i Europës - Rusia. Elena Korzhenevich ngrohu pak gishtërinjtë me frymën e saj dhe me shikimin nga dirigjent

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama