Rezultate te kerkimit per termin: +Omnix +Albania

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.278Z

OMNIX Albania, biznesi me leje ndërtimi nga dy qeveri

Në gusht qeveria Rama miratoi shpyllëzimin e 28 ha tokë për llogari të biznesmenit Fadi Mitri. Përpjekjet e sipërmarrësit Fadi Mitri, në emër të kompanisë që drejtonte OMNIX ALBANIA për ndërtimin e kompleksit turistik në Gjirin e Lalëzit janë disavjecare. Por ndonëse ja doli t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.691Z

Dosja Omnix, Ministria heton një vendim të Gjykatës së Durrësit

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka urdhëruar hapjen e një hetimi administrativ për vendimin e Gjykatës së Durrësit që i njohu pronën ku do të ndërtohej resorti turistik i Lalzit një familjeje nga durrësi. Bëhet fjalë për vendin ku kompania Omnix Albania do të ndërtonte një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.696Z

Largimi i Omnix, prokuroria sekuestron pronën tek Gjiri i Lalzit: U fitua me falsifikim

Prokuroria e Durrësit ka sekuestruar pronën prej 45 mijë metra katrorë në Gjirin e Lalzit, ku ishte planifikuar të realizohej një investim prej 450 mln dollarësh me ndërtimin e një resorti luksoz turistik. Sekuestrimi i këtij trualli nga ana e prokurorisë vjen pa vendimeve të dyshimta t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.267Z

U rrah me shkop bejsbolli, biznesmeni libanez tërhiqet nga investimi në Gjirin e Lalzit

Shtetasi amerikan, me kombësi libaneze, Fadi Mitri, që u rrah me shkop bejsbolli pak ditë më parë në Tiranë, ka vendosur të tërhiqet nga investimi në Gjirin e Lalzit. Bëhet fjalë për një investim me vlerë 180 milionë euro. Kompania është Omnix Albania, që është regjistruar në Q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.269Z

Dhuna ndaj biznesmenit libanez heq dore nga ndertimi te Gjiri i Lalzit

Tirane 20 shtator 2016 NOAal- Biznesmeni libanez Fadi Mitri heq dore nga ndertimi i kompleksit ne zonen e Gjirit te Lalzit pas dhunes se ushtruar ndaj tijbr br Kompania Omnix Albania ne nje deklarate te bere publike diten e sotme thote se terhiqet nga ndertimi i kompleksitbr br Ky akt i rende kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.272Z

Biznesmeni libanez ikën me barelë, kompania tërheq investimin 450 mln $

Sulmi barbar i datës 10 shtator ndaj biznesmenit amerikano-libanez Fadi Mitri ka sjellë tërheqjen nga të gjitha investimet në Shqipëri të kompanisë “OMNIX Albania”. Por jo vetë kaq, pas deklaratës për shtyp të kompanisë dhe daljes para mediave të kreut të opozitës Lulzim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.268Z

Biznesmeni libanez Fadi Mitri terheq investimet

brbrPasi u rrah barbarisht investitori libanez me pasaporte amerikane Fadi Miti ka vendosur te largohet nga Shqiperia Kompania Omnix Albania ka denuar ngjarjen kriminale dhe nepermjet nje njoftimi per shtyp ka lajmeruar se terhiqet nga cdo investim ne republiken e Shqiperise brbr brbrKy akt i rende

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama