Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia +Censusi

Total: 77
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.857Z

Omonia Censusi nje farse

E shtune 15 Dhjetor 2012 1546 Omonia Censusi nje farseShifrat e publikuara pak dite me pare nga censusi lidhur me minoritetin grek ne vend dhe fene ortodokse kane ngjallur reagimin e organizates Omonia per qarkun e Korces. Sipas Ligoraq Karamelos procesi eshte farse dhe per kete arsye Omonia do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.428Z

Censusi i OMONIA publikohen te dhenat

Minoritetaret grek ne Shqiperi jane pese here me shume se sa rezultojne nga te dhenat e censusit te vitit 2011.  Deklarata vjen nga kreu i OMONIA, Vasil Bollano pas regjistrimit te realizuar nga kjo organizate.  Referuar censusit te vitit 2011 greket perbejne rreth 0.87% te popullsise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.442Z

Omonia nis vetëregjistrimin, formular greqisht për minoritetin. Bollano: Censusi dështoi

Share Organizata Omonia ka deklaruar se do të realizojë regjistrimin e saj për vetëm komunitetin grek në Shqipëri, pasi nuk njeh rezultatet e censusit të vitit 2011 për minoritetet, edhe pse këto rezultate ende nuk janë bërë publike nga INSTAT. Këshilli i Përgjithshëm i kësaj orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.215Z

Minoritetet bojkotojne Omonia Censusi me mangesi

Minoritetet bojkotojnë procesin e regjistrimit të popullsisë. Në një deklaratë të përbashkët, përfaqësuesit e tyre në vendin tonë, Omonia, aleanca maqedonase, shoqata serbo malazeze, dhe shoqata e vllehëve nga selia e partise Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.684Z

Narte refuzohet Omonia

Banorët e Nartës në Vlorë, të cilët deklarohen se janë pjesë e minoritet grek, kanë refuzuar thirrjet e “Omonia”-s për të bojkotuar procesin e regjistrimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.177Z

OMONIA: Censusi të shtyhet me 6 muaj

GJIROKASTËR- OMONIA kërkon shtyrjen e rregjistrimit të popullsisë deri në gjashtë muaj. Në një deklaratë të bërë publike në Gjirokastër, OMONIA, ka kërkuar nga autoritetet shtetërore, shtyrjen e censusit të popullsisë që është parashikuar të implementohet më 1 tetor, derisa t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.440Z

Vasil Bollano denoncon: Censusi, i fabrikuar, do bëjmë regjistrimet tona

Share Në ditën e përfundimit zyrtarisht të procesit të regjistrimit, kreu i organizatës Omonia, Vasil Bollano, në një konferencë për shtyp denoncon procesin duke e quajtur atë proces i parapërgatitur dhe i fabrikuar, i cili në vend që të zgjidhë problemet që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama