Rezultate te kerkimit per termin: +Oraret

Total: 1747
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Shumë profesorë s’i respektojnë oraret

Një monitorim i kryer, gjatë muajit maj, nga Qendra “Studim, Kritikë, Veprim” e Lëvizjes “Vetëvendosje”, në tri fakultete të UP-së, ka konstatuar se shumë profesorë nuk i respektojnë oraret zyrtare. Mungesat më të mëdha i kanë bërë kryesisht profesorët që janë të angazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.295Z

"British Airways" ndryshon oraret

"British Airways", e vetmja linjë që lidh Tiranën direkt me Londrën, ka prezantuar oraret e reja më të favorshme të fluturimit për të qenë sa më pranë nevojave të pasagjerëve për koincidenca më të volitshme. Duke filluar nga 26 tetori 2008, fluturimi Tiranë-Londër, të hënën, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.400Z

Durrës, studentët ankesa për oraret

 Oraret e mësimeve, që detyrojnë studentët të presin disa orë me radhë deri në leksionin e ardhshëm, janë bërë shqetësim i vazhdueshëm në universitetin e Durrësit. Studentët, të cilët po e vuajnë më shumë këtë çrregullim janë ata të vitit të parë. Shumë prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.319Z

EURO 2016/ Publikohen oraret e ndeshjeve, ja kur luan Shqipëria

UEFA ka publikuar oraret e ndeshjeve në grupe të Europianit që do të zhvillohet në Francë. Vendi pritës do të hapë garën e madhe europiane ndaj Rumanisë me 10 qershor në orën 21:00. Një ditë më pas Shqipëria do të luajë takimin e parë ndaj Zvicrës në 15:00. Ja oraret E pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.392Z

Spitali rivendos oraret për vizita te të sëmurët

Sarandë Për të sëmurin dhe spitalet është e njohur thënia se edhe qetësia shëron. Nisur nga kjo dhe nga nevoja e vendosjes së rregullit në regjimin e hyrje-daljeve të vizitorëve nga dhomat e të sëmurëve, në spitalin “Petro Nako” të Sarandës është përcaktuar një or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.710Z

Mjekët zgjedhin oraret për punë sipas preferencave

Emanuela Sako Mjekët nuk punojnë me orare të plota siç është parashikuar me ligj dhe rregulloren e sistemit të shëndetësisë. Të gjithë punonjësit e shëndetësisë zgjedhin si orare pune intensive sipas interesave të tyre. Ata gjenden në punë vetëm në rastet e operacioneve apo n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.294Z

Besnik Mustafaj ndryshon oraret e filmave

Dy nete me pare, ne oraret e transmetimit te filmave ne Festivalin Veror te Durresit ka pasur ndryshime. Fillimisht u tha, se keto ndryshime u bene per arsye teknike, ndersa me pas mesuam edhe te verteten. Sipas njerit prej personave qe eshte marre me ceshtjet teknike ne sallen e teatrit "Aleksander

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama