Rezultate te kerkimit per termin: +Oratoria

Total: 93
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.764Z

Planet makabre, femrat dhe oratoria e Hitlerit

Ne të gjithë kemi në mendje një imazh të rolit të shkencëtarëve në Gjermaninë naziste: të këqij, figura të fshehta laboratori, të cilët e kalonin kohën duke kryer eksperimente të tmerrshme dhe më së shumti pa kuptim tek njerëzit në kampet e përqendrimit, thjesht për të plo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.071Z

DOSSIER/ Oratoria, femrat dhe planet makabre të Hitlerit

Ne të gjithë kemi në mendje një imazh të rolit të shkencëtarëve në Gjermaninë naziste: të këqij, figura të fshehta laboratori, të cilët e kalonin kohën duke kryer eksperimente të tmerrshme dhe më së shumti pa kuptim tek njerëzit në kampet e përqendrimit, thjesht për të plo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.743Z

Rama citon Shekspirin: Gjuha, oratoria e turpit tënd. Berisha: 'Edi Drama', ti duhesh vizituar

TIRANË-Edhe pse debati për buxhetin ka thyer rekordet e seancave të mëparshme parlamentare, protagonistë në seancën e parlamentit kanë qenë ata të dy, Rama dhe Berisha. Pas një debati 24 orësh për draftin e buxhetit dhe paketës fiskale, kryeministri Edi Rama ka përdorur një shprehje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.436Z

Berisha: Ky, kabineti im më i vështirë

 ADI SHKEMBIGjatë karrierës time politike kam krijuar kabinete, por kësaj here përzgjedhjen e kam më të vështirë se asnjë herë tjetër. Kështu është shprehur dje Kryeministri Sali Berisha në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, i dalë nga zgjedhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.730Z

Ironitë, Kastriot Islami vihetnë lojë nga Blushi dhe Kadeli

Të tjera rreth shkrimit Rama, Kaçi e Berisha i nxjerrin të "palarat" njëri-tjetrit në Parlament TIRANE — Deputeti Kastriot Islami ka qenë në qendër të ironive nga deputetët e majtë dje në Komisionin e Poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.395Z

Debati i kandidatëve për deputetë në Vlorë fitohet nga Flamur Çelaj

Në qytetin e Vlorës është zhvilluar debati i parë i kandidatëve për deputet në këtë qark. Pjesëmarrës në panelin e debatit kanë qenë kandidatët e pesë partive që garantojnë për zgjedhjet e 25 qershorit, përkatësisht Partia Socialiste, ajo Demokratike, Lëvizja Socialiste për I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.386Z

Çfarë Presidenti do të jetë 44-vjeçari?

Obama tashmë ka hyrë në histori dhe kjo, në radhë të parë dhe mbi të gjitha, për shkak të ndryshimit që ai personifikon. Si Presidenti i parë me ngjyrë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ai do të shkruajë një kapitull të ri të një historie të gjatë që nisi me skllavërinë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama