Rezultate te kerkimit per termin: +Organizatat

Total: 9589
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.131Z

Sudan, Al Bashir: Organizatat e huaja te largohen

Presidenti i Sudanit, Omar al Bashir ka deklaruar se deshiron qe te gjitha organizatat nderkombetare te lene vendin brenda vitit. “Organizatat e huaja mund te lene ndihmat ne aeroport dhe me pas t’ua lene ne dore organizatave sudaneze”, ka deklaruar Al Bashir ne nje tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.774Z

Organizatat studentore, të kapura nga politika

Organizatat studentore që nga paslufta e këndej kanë qenë të lidhura ngushtë me politikën. Shumë udhëheqës të studentëve sapo i kanë kryer studimet kanë marrë poste të mira në Qeveri dhe në ndërmarrjet pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.731Z

Qeveria jo transparente me organizatat e Shoqërisë Civile

Qendra Informative dhe Kulturore e BE-së, në bashkëpunim me platformën CiviKos kanë mbajtur konferencë me tematikën "Transparenca dhe llogaridhënja për fondet publike për organizatat e shoqërisë civile". Në këtë konferencë është thënë së mungesa e transparencës nga ana e instit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.773Z

Organizatat kriminale më të fuqishme të botës

Gazeta ShqipAta mund të quhen me plot gojën më të fortët e globit tonë. Bëhet fjalë për dhjetë grupet më të mëdha të mafies botërore. Ja se cilët janë ato dhe çfarë i karakterizon… Mafia Top 10 Kur përmendim fjalën mafie, ne i referohemi një grupi kriminal që u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.928Z

Organizatat civile, përkrahin deputetët grevistë

Deputetët grevistë , mbështeten publikisht edhe nga organizatat e shoqërisë civile dhe nga minatorët . Përfaqësues të organizatave të shoqërisë civile nëpërmjet një deklarate shtypi shprehin shqetësimin e tyre për mungesën e transparencës së nevojshme në përgaditjen e kodit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.318Z

Organizatat e veteranëve të UÇK: Serbia shtet kriminal

Mbi arrestimin e dy policëve kosovarë nga xhandarmëria serbe kanë reaguar edhe organizatat e dala nga lufta çlirimtare në Kosovë. Në një deklaratë për mediat organizatat e dala nga UÇK nuk befasohen nga akti më i fundit i Serbis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.342Z

Tadiç: Organizatat terroriste të shqiptarëve të Kosovës, kërcënimi ynë

Për presidentin serb Boris Tadic, organizatat terroriste të shqiptarëve të Kosovës dhe ato të tifozëve huliganë mbeten kërcënimet kryesore për sigurinë e Serbisë. "Serbia do të luftojë me të gjitha mjetet e mundëshme krimin e organizuar. Huliganët në sport dhe organizatat terro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama