Rezultate te kerkimit per termin: +Organizuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.764Z

Nuk kam organizuar ndejë

Pas akuzave se kishte qëndruar deri natën vonë nëpër ndeja, para derbit kundër Interit, Ronaldinho është përgjigjur, duke i hedhur poshtë këto spekulime. “Qarkullon një lajm se unë kam organizuar një mega-festë, disa ditë para Interit. Është e vërtetë se kam qenë organizator

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Krimi i organizuar dhe terrorizmi

Krimi i organizuar sht krimi q realizohet me m shum se nj person, me periudh t gjat ose me periudh t paprcaktuar, i cili prdor infrastrukturn profesionale ose infrastrukturn ligjore q i prngjan biznesit, ose prdorimit t mjeteve t detyrimit apo t krcnimit, t influencs politike apo ekonomike. sht prfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.852Z

Bashke kunder krimit te organizuar

Nga Express me 19 nentor 2010 ne ora 1916 Presidenti i Malit te Zi Filip Vujanovic dhe ai serb Boris Tadic vleresuan te premten se koheve te fundit dy vendet kane arritur rezultate te mira ne luftimin e krimit te organizuar. Gjate konferences se perbashket per media Vujanovic theksoi se marreve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.139Z

Masa ndeshkimore ndaj krimit te organizuar

Ashpersohen masat ndeshkimore kunder krimit te organizuar. Ne komisionet parlamentare te Kuvendit, ka mberritur projektligji per "Parandalimin dhe goditjen e krimit te organizuar", i cili permireson kuadrin ligjor per procedurat e te gjitha pasurive te paligjshme te krijuara nga krimi i organizuar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.610Z

Kosova, vend transit i krimit te organizuar

Kosova eshte vend transit per krimin e organizuar dhe format e kesaj pranie jane nga me te ndryshmet, thone perfaqesues te Sherbimit Policor te Kosoves. Sipas tyre, ka raste edhe te vrasjeve qe kryhen ne kuader te krimit te organizuar. Rrahman Sylejmani, asistent i zevendeskomisarit per shtyllen e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.722Z

Krimin e organizuar e luftojnë me marrëveshje

Krimi i organizuar ndërmjet Kosovës, Anglisë dhe Irlandës Veriore do të luftohet së bashku. Kjo do të behët pas nënshkrimit të një memorandumi, i cili thekson luftë të ashpër kundër veprimtarive të paligjshme dhe bashkëpunim më të ngushtë mes tri vendeve. Kështu që Ministria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.962Z

Berisha:Lufta kundër krimit të organizuar prioritet

Kryeministrit Berisha mbledh Komitetin për Masat Kundër Krimit të Organizuar. Takimi zhvillohet aktualisht në kryeministri. 'Lufta kundër trafiqeve dhe krimi i organizuar mbetet objektivi më madhor i të gjitha agjencive të zbatimit të ligjit që të garantojnë jetën e qytetarëve dhe rend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama