Rezultate te kerkimit per termin: +Origjina

Total: 2602
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.366Z

Fabula për tetë origjina

Henri MICHAUX Origjina e kontinenteve Zoti në fillim krijoi tokën dhe, mbi të, jetën. Gjithçka që jeta afronte, gjallërohej, bëhej njeri. Por popujt u bënë aq të rëndë, sa gjysma e tokës u shemb dhe u gëlltit nga uji. Zoti atëherë u mendua – dhe krijoi vdekjen. Kur pesha e popuj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.394Z

Origjina e dramës në Shqipëri, keqqeverisja

Amerikania Huffington Post boton një analizë të Jaime Pozuelo- Monfrot Shqipëria duhet të ndryshojë kursin e qeverisjes dhe udhëheqjes së saj për të ndryshuar rrjedhën e historisë. Është ky përfundimi në të cilën Jaime Pozuelo-Monfort ka bërë në një analizë të botuar në pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.459Z

Pellazgët, origjina jonë e mohuar

08/05/2005  “Botimet enciklopedike” hedhin në tregun e librit monografinë “Pellazgët, origjina jonë e mohuar”, punuar nga studiuesi Dhimitri Pilika Njëri ndër njohësit më të thellë e më të mprehtë “insitu” (në vend) të së kaluarës të Gadishullit të Hemit dhe,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.467Z

Keqinterpretohet sërish origjina e Nënë Terezës

Nga Express më 01 qershor 2011 në ora 14:05 Në promovimin e monografisë “Shtëpia e Përkujtimit të Nëna Terezës” në Shkup, sërish u keqpërdor dhe u keqinterpretua origjina shqiptare e humanistes, Gonxhe Bojaxhiu-Nëna Terezë. Akademikja Katica Qulakova në fjalimin e saj si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Origjina e pengmarrësit Romeo Leka

TIRANë- Grabitja e shoqëruar me pengmarrjen e 19-vjecares në qendër të kryeqytetit, ngjarje e cila ndodhi mesditën e së premtes ishte në qendër të vëmendjes së opinionit publik, mediave vendase por edhe atyre ndërkombëtare, por edhe të banorëve Trezh në Lezhë, aty ku sic mësohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.332Z

Zbulohet ne tru origjina e besimit tek Zoti

Zbulohet ne tru origjina e besimit tek Zoti. Kerkimi eshte kryer nga Departamenti i Shkencave Njohese ne Institutin Shendetesor Amerikan, Bathesda. Studiuesit i propozuan nje grupi vullnetaresh te jape mendime rreth besimit dhe studiuan reagimin e trurit te tyre me rezonancen magnetike fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.862Z

Origjina e emrit të valutave të botës

Nga shteti në shtet, njësitë monetare ndryshojnë përafërsisht sa kultura dhe gjuha të cilat i përdorin ato shtete. Por a keni pyetur ndonjëherë veten pse dollari quhet "dollar"? Postimi i fundit i blogut të Oxford Dictionary, "OxfordWords", sqaroi origjinën e emrave të valutave më të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama