Rezultate te kerkimit per termin: +Oriq

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.166Z

Naser Oriq: I gjallë nuk ekstradohem në Serbi

Ish komandanti i ushtrisë boshnjake në Srebrenicë, Naser Oriq i cili momentalisht gjendet në paraburgim në Zvicër ka thënë se “nga aty i gjallë nuk ekstradohet në Serbi”. Oriqin në paraburgim në Gjenevë e vizituar kryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.438Z

Arrestohet Naser Oriq, e kërkon Prokuroria serbe për krime lufte

Në Bernë është arrestuar Naser Oriqi, ish komandant i ushtrisë boshnjake në Srebrenicë, ka konfirmuar Prokuroria serbe për krime lufte. Oriq, siç thuhet, është arrestuar sipas fletarrestit të Serbisë, në rrugë për n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.152Z

Pas arrestimit të Haradinajt dhe Oriqit, pritet ndëshkimi i Serbisë

Arrestimet e kosovarit Ramush Haradinajt në Slloveni, të mërkurën, dhe boshnjakut Naser Oriq, të mërkurën e kaluar në Zvicër, janë pjesë e lojës së dyfishtë që Perëndimi po e zhvillon karshi Serbisë. Kriminologu Zoran Nikoliq dhe profesori në Fakultetin e Sigurisë në Beograd, Mil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.155Z

Pas arrestimit të Haradinajt dhe Oriqit, pritet ndëshkimi i Serbisë

Dhjetë ditë para ndalimit të Ramush Haradinajt në Slloveni, në Zvicër u arrestua ish-komandanti famoz i luftës së Bosnjës, Naser Oriq. Analistët e çështjeve të sigurisë në Beograd thanë se këto dy veprime të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.962Z

Presidenti Nikolliq e anuloi vizitën në Bosnjë

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, sot e ka anuluar vizitën e tij në Bosnjë, pasi një anëtar i presidencës tripalëshe të Bosnjë Hercegovinës, e kundërshtoi udhtëimin e tij, për shkak të arrestimit të ish-komandant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.171Z

Sllovenia gaboi rëndë me Haradinajn

Sllovenia bëri gabime të panevojshme me rastin e arrestimit dhe konfiskimin e pasaportit të ish-kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj. Ky është komenti qendror, i botuar sot në gazetën Dnevnik, përcjell Klan Kosova. Aty thuhet se gabimet u bënë pavarësisht asaj nëse fletarresti ndërkom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.155Z

Arrestimi i Ramush Haradinajt “cirk më vete”

Politologu Albinot Maloku nëpermjet një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish komandantit të UÇK- së Ramush Haradinaj, duke e quajtur tribiunalin ndërkombëtar “cirk më vete”. Më poshtë mund ta lexoni pos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama