Rezultate te kerkimit per termin: +Orkestren +Simfonike

Total: 42
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.811Z

Orkestra simfonike cel sezonin artistik

Stina e re koncertore nis edhe per orkestren simfonike te Rtsh. Artdashesit e kesj muzike duket se kane ndjere mungesen e ketyre aktiviteteve, vjeshta rikthen gjallerine e jetes artistike ne kryeqytet. Idhtaret e muzikes klasike jane te paret që rendin për të ndjekur koncertin klas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.032Z

Nje orkester simfonike mbareshqiptare

Tete muzikante nga Shqiperia Kosova Maqedonia bene publike per median themelimin e Orkestres Filarmonike Mbareshqiptare institucionit me te ri kulturor mes trevave shqipfolese. Ne prezantim ishin te pranishem muzikantet Desar Sulejmani Shqiperi Baki Jashari Kosove Blerim Grubi Maqedoni Isak Shehu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.554Z

Cohen drejton

Orkestren e RTSH-se Violinisti Eljon Vejsiu interpreton sonte me Orkestren e Radio Televizionit Shqiptar Poeme per violine dhe orkester nga Ernest Chausson nen drejtimin e dirigjentit Jacques Cohen. Vejsiu eshte larguar nga Shqiperia 17 vjec per te studiuar fillimisht ne Konservatorin Shteteror P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.334Z

Suela nje identitet me violine ne Milano

Virtuozja Suela Mullaj ne koncert me Orkestren e Radio-Televizionit i jep gjithe energjine muzikes se ajkovskit. Ndertimi i nje karriere muzikore jashte Shqiperise dhe kthimi pas njezet vitesh per te ndihmuar Orkestren e Tiranes Violinistja Suela Mullaj vjen ne Shqiperi pas 20 vjetesh per te inter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.202Z

Nisin koncertet e Majit ne Tirane

Pianistja italiane Gloria Kampaner do te jete artistja e pare, e cila do te cele serine e koncerteve simfonike te majit ne Teatrin e Operas. Se bashku me orkestren pianstja do te percjelle te dielen nje program te zgjedhur me vepra nga Shopen, apo Rahmaninov.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.507Z

Tkachenko ne koncert me RTSH-ne

Sonte ora 19.00 ne Akademine e Arteve violinistja nga Ukraina Dima Tkachenko interpreton ne koncert me Orkestren Simfonike te Radio Televizionit Shqiptar. Ne program pjese nga Jean Sibelius Johannes Brahms dhe Pyotr Ilyich Tchaikovsky. Dirigjent eshte Gridi Kraja. Drejtor Artistik Oleg Arapi.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama