Rezultate te kerkimit per termin: +PRDhe

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Konflikti, pezullohen dy efektivët e RENEA-s

SHKB nis hetimet pr abuzim me detyrn dhe prishje t rendit Dy efektiv t repartit special RENEA jan pezulluar nga detyra pr shkak t hetimeve q ka nisur SHKB-ja pr ta, pasi ata kan qen protagonist t nj konflikti t ndodhur disa net m par. Pavarsisht se t dmtuarit nuk kan pranuar t denoncojn n polici, in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Dy specialë të policisë plagosin katër veta

Incidenti i rnd, n hyrje t “Ali Demit” n Tiran. Shoqrohen mbi dhjet persona Dy efektiv special t policis jan protagonistt e nj incidenti t rnd t ndodhur dje n mngjes n Tiran, ku kan mbetur t plagosur me fraktura t ndryshme katr persona. Ngjarja ka ndodhur n oborrin e nj “pub”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Dy heronjtë e Tropojës, sot Azemi, dje Bajram Curri

Shtatorja e Azemit, përballë heroit Bajram Curri 18 vjet pas vrasjes, italiant i ndrtuan nj bust n Palermo gjykatsit t famshm q u prball deri n vdekje me mafian, Giovanni Falcone. Tropojant kan vendosur t’i ngren nj madhshti t till birit t tyre, Azem Hajdari. Tropoja me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Turizëm me diktatorin

Shtëpia e Enverit në Gjirokastër nuk është më çështje komunistësh. Sot godina quhet Muze Etnografik Shtpia e Enverit n Gjirokastr nuk sht m shtje komunistsh. Sot godina quhet Muze Etnografik dhe sht m e vizituara n gjith lagjen e Kalas. Por, me nj ndryshim t vogl, se prir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.326Z

E rralle, Zbulohet në Apoloni, busti i atletit romak

Në qytetin antik, ekipi shqiptaro-francez bën zbulimin më spektakolar Aparati fotografik nga lart nxjerr nj statuj t bardh, me kokn plot kaurrela -ky bust sht zbuluar dje n Apoloni. Dje, zyrtarisht ky zbulim sht dhn nga Ministria e Kulturs. Nj bust q paraqet nj atlet romak, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Metafora e madhe

1. Proza Rexhep Qosja sht shkrimtar erudit, prandaj forma m e prshtatshme pr ta manifestuar dijen e tij enciklopedike sht proza. Jo rastsisht vepra e tij m e prkthyer dhe m e mirpritur n bot sht Vdekja m vjen prej syve t till. Proza eruditive, nprmjet strukturs s gjer tekstuale, mundson amplifik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.185Z

Si fisnikërohet qyteti i Zija Çelës?!

Zija Çela: Letërsia shpëton nga vizioni për njerëzimin, jo realiteti! Kurrizi, shpina e njeriut, sht kufiri i vetm q na ndan nga njri-tjetri, madje gjith botn. Jo kufijt fizik, as kreshpat e maleve. Nse bota sot bashkohet pa luft, shkrimtari Zija ela uron q nj dit po pa luft

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama