Rezultate te kerkimit per termin: +Pajaziti

Total: 1236
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.454Z

Vdiq Xhelil Pajaziti

Ka vdekur në moshën 69-vjeçare anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhelil Pajaziti. Pajaziti u lind në fshatin Poliçkë të komunës së Dardanës, më 19 janar të vitit 1941. Pas mbarimit të luftës më 1999, në Qeverinë e Përkohshme t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

Pajaziti: Ishte vendim politik

Ish-ministri i Brendshëm, Zenun Pajaziti ka deklaruar se ndryshimet në kabinetin qeveritar janë bërë sipas një vendimi politik të kKryeministrit. “Ndërrimet në kabinetin qeveritar janë bërë sipas vendimit politik të Kryeministrit, pasi kjo është në mandatin politik dhe kushtetues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.559Z

Pajaziti nderohet me çmimin postmortum

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) të hënën ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të anëtarit të saj, Xhelil Pajaziti, i cili e përfaqësonte PDK-në në KQZ. Me ketë rast, kryetarja e KQZ-së, Nesrim Lushta i ndau ish`anëtarit të institucionit që i organizon zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.960Z

Pajaziti: Situata e sigurise, e permiresuar

Ministri i Brendshem i Kosoves, Zenun Pajaziti ka deklaruar sot se ne Kosove eshte shenuar nje progres i ndjeshem ne fushen e sigurise. Deklaraten e tij, Pajaziti e beri gjate mbledhjes se komisionit kuvendor per sigurine, disa anetare te te cilit braktisen seancen duke pretenduar se nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.021Z

Pajaziti: Shumë shpejt masa ndaj strukturave

Prishtinë -Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Zenun Pajaziti siguroi sot se shumë shpejt do të ndërmerren veprime për ndalimin e veprimeve ilegale në Kosovë siç janë edhe zyrat që lëshojnë pasaporta e dokumente të tjera të Serbisë. Sipas tij, policia ka identifikuar dhe evid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.617Z

Transformohet sheshi “Zahir Pajaziti”

Kaq ishte jeta e tyre. Derisa sot ata qëndronin aty dhe i bënin hije heroit Zahir Pajaziti. Por Komuna e Prishtinës mori vendim që ata të zëvendësohen me disa lisa të rinj. Është fjala për lisat që ishin pjesë e sheshit “Zahir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.617Z

Inaugurohet sheshi Zahir Pajaziti

Pas më shumë se një vit punime, të premten në Prishtinë u bë inaugurimi i sheshit “Zahir Pajaziti” nga kryetari i komunës, Isa Mustafa. “Ky shesh është shumë i rëndësishëm, pasi krijon kushtet për a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama