Rezultate te kerkimit per termin: +Pak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

Pak drit, pak drit...

Pak drite,pak drite o shok, o vella", shkruante poeti i viteve 30-te, Migjeni, per te na sjell ne kohe mjerimin e atehershem te njerezve,dashurine per arsimin, per punen,per jeten. Ndofta atehere ca gjera ishin me mire, se boten qe rrethonte, shume njerez nuk e shihnin. Dhe thurrnin endrra nder sy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.164Z

Pak dritë, pak dritë...

“Pak drite,pak drite o shok, o vella", shkruante poeti i viteve 30-te, Migjeni, per te na sjell ne kohe mjerimin e atehershem te njerezve,dashurine per arsimin, per punen,per jeten. Ndofta atehere ca gjera ishin me mire, se boten qe rrethonte, shume njerez nuk e shihnin. Dhe thurrnin endrra nder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.472Z

Pak ujë

Kosova nuk ka ujë të mjaftueshëm për të shuar etjen e dy milionë banorëve. Lumenjtë dhe liqenet e Kosovës nuk mjaftojnë për të plotësuar mungesën e ujit të pijshëm për të gjithë qytetarët. Ekspertët vlerësojnë se në ato vende ku ka më pak se 1700 metër kub ujë për banor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Pak buzqeshje!

Orangutang Gjykatsi pyet t pandehurin: - Pa shiko si e ke katandisur tjetrin duke e rrahur. Cili ishte sebepi i nj sherri t till? - M tha orangutang, prandaj. - Domethn ashtu .... Po mir, kur ta tha kt? - Para katr vjetsh zoti gjykats. - Po mir, ti kt person e ke rrahur javn e kaluar. - Ash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.138Z

Pak buzëqeshje!

Orangutang Gjykatësi pyet të pandehurin: - Pa shiko si e ke katandisur tjetrin duke e rrahur. Cili ishte sebepi i një sherri të tillë? - Më tha orangutang, prandaj. - Domethënë ashtu ëëë.... Po mirë, kur ta tha këtë? - Para katër vjetësh zoti gjykatës. - Po mirë, ti këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.375Z

Më pak akull, më pak oksigjen

Një shtresë e akullit, e madhësisë së Luksemburgut, ka goditur akullnajën Merc në afërsi të bregut të Antarktikut dhe ka shkëputur edhe një tjetër bllok të madh akulli, kanë thënë të premten shkencëtarët, sipas të cilëve një gjë e tillë mund të zvogëlojë koncentrimin e ok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.582Z

Pak gola

Mungesë e madhe në këtë Botëror, të paktën deri tash, ishte spektakli: në 36 ndeshjet e para të zhvilluara në Afrikën e Jugut 2010 nuk ka pasur ndonjë ndeshje dramatike për ndonjë sulm kardiak te tifozët dhe pasionantët e futbollit. Golat e shumta nuk janë sinonim i kualitetit të l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama