Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistan

Total: 4840
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Do të vazhdojmë në Pakistan

OKB Organizata e Kombeve t Bashkuara ka thn se lajmi se talebant planifikojn t sulmojn punonjsit humanitar n Pakistan nuk do ta frenojn punn e saj. Koordinatori i ndihms humanitare t OKB-s, John Holmes, tha se organizata e kuptonte seriozitetin e ktij krcnimi, por duhej t'i vinte n ndihm popullit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.613Z

Dënohen sulmet në Pakistan

SHBA-ja dhe BE-ja i kanë dënuar sulmet në Pakistan, të cilat ndodhën të premten, me ç’rast islamistë të dyshuar vranë së paku 80 persona në dy xhami, të cilat i takonin një sekti mysliman në qytetin Lahore. Në këto sulme u goditën pjesëtarët e sektit Ahmadi. Agjencitë kanë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.040Z

Clinton në Pakistan

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka zbarkuar sot në Pakistan, në fillim të turneut të saj në Azinë Jugore, që ka për qëllim shqyrtimin e objektivave të luftës gati nëntë vjeçare në Afganistan. Pritet që sekretarja Clinton do të theksoj nevojën e bashkëpunimit ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.268Z

Pakistan arrestohet ish-presidenti Musharraf

Pakistan arrestohet ish-presidenti Musharraf E premte 19 Prill 2013 0908 Pakistan arrestohet ish-presidenti MusharrafIsh-presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf eshte arrestuar dhe derguar ne gjykate Pamjet e sotme ne televizion tregonin se si Musharrafi i shoqeruar nga policet e me unif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.999Z

Musharaf kthehet në Pakistan?

Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharaf, paralajmëron kthimin në Pakistan, për t’u bërë gati për zgjedhje. Ndërkaq, sfida e parë e tij mund të jetë shmangia nga arrestimi.Prokurorët e shtetit kanë deklaruar se ata po planifikonin kapjen e ish-shefit të ushtrisë, nën akuzat s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.400Z

Pakistan vriten 32 militante

0 Sulmet ne Pakistan vazhdojne te shenojne viktima te tjera Agjensia AFP ka raportuar sot se strehat e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.915Z

Rrezohet avioni ne Pakistan

var fbShare url httpvizionplusalrrezohet-avioni-ne-pakistansize smallbrbrNje avion me 47 persona ne bord eshte rrezuar ne Pakistan pasi kishte fluturuar per rreth 90 minuta pas ngritjes nga pista Besohet se asnje prej pasagjereve apo pjesetareve te ekuipazhit nuk ka mundur te mbijetoje Avioni i kom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama