Rezultate te kerkimit per termin: +Panajot +Kanai

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.690Z

Postmortum për Panajot Kanaçin

Mbyllet Festivali i Dancit Modern e Kontemporan; Nderohet legjenda e Koreografisë Shqiptare, Panajot Kanaçi Pas tet javsh mbrmjeje u mbyll n teatrin “Aleksandr Moisiu” t Durrsit Festivali Ndrkombtar t Dancit Modern dhe Kontemporan. N mbrmjen e dhjet dhe t fundit t ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.771Z

Delina, sërish në skenë pas 46 vjetësh

Pas 46 vjetsh sonte rikthehet n skenn e Teatrit t Operas “Delina”, baleti q kompozoi mjeshtri yn i muziks esk Zadeja. Vn n sken n 64-n nga koreografi Panajot Kanai n premiern e s premtes “Delina”, do t rikthehet e pacensuruar dhe e plot nn koreografin e re t mjeshtrit Agron A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama