Rezultate te kerkimit per termin: +Pandeli +Pani

Total: 257
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.380Z

Shoqëria-Kultura | 14.03.2010

Dy grante te ndara nga Banka Boterore prej 12.8 milione dollaresh do të ndihmojne për reformimin e administrates publike ne Kosove si dhe formimin e zyrave moderne per sherbimet kadastrale. Keto dy grante vijne vetem dhjete muaj pas anetaresimit te Kosoves ne kete institucion financiar nderkomb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.380Z

Politika-Ballkani | 14.03.2010

Modernizimi i të forcave të armatosura përfshin disa aspekte konkrete ne afate konkrete. Deri në fund të këtij viti ushtria shqiptare do të jetë vetëm me trupa profesioniste. Inventari i mjeteve dhe pajisjeve të saj do të pasurohet me helikopterë modernë, transportjerë të blinduar, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.446Z

“Në Kopenhagë do paraqes revolucionin industrial jeshil të Shqipërisë”Nga Pandeli Pani, DWKryeministri, Sali Berisha, flet pas Kongresit të Partive Popullore Evropiane Zoti Berisha, ju shikoj që dilni me shumë buzëqeshje nga ky kongres dhe besoj

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. “Në Kopenhagë do paraqes revolucionin industrial jeshil të Shqipërisë”Nga Pandeli Pani, DWKryeministri, Sali Berisha, flet pas Kongresit të Partive Popullore Evropiane Zoti Berisha, ju shik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.676Z

Kuvend/Topalli-Majkos: Ku ishe kur kryetari yt futi kriminelë në Kuvend?

Ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli reagoi pas fjalimit të Pandeli Majkos, duke thënë se reforma në drejtësi nuk kalon pa opozitën. Ajo i ka kthyer përgjigje Pandeli Majkos, i cili kërkoi bashkëpunimin për miratimin e kësaj reforme. "Sapo më erdhi një mesazh nga një ish depu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.072Z

Historia e Shqiperise ne sistemin komunist

Një debat konstruktiv, mes studiuesve shqiptarë dhe të huaj rreth Historisë së Shqipërisë, ka nisur përmes një tryeze të rrumbullakët në fakultetin e Filologjisë në Tiranë. Kjo temë debate  e ka marrë spunton &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.479Z

Socialistet franceze Nje kthese historike

Socialistet komunistet te Gjelberit dhe Partia e Majte Radikale e moderuar do te kene 177 vede nga 348 sa ka dhoma e larte e Parlamentit francez.160 Ne kete menyre shtate muaj para zgjedhjeve parlamentare ne France pushtetmbajtesi Nikolas Sarkozy peson nje goditje te rende politike. Votimi konsider

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.498Z

Ilir Meta kerkon doreheqjen

Zevendeskryeministri dhe ministri i Ekonomise Ilir Meta ka dhene te premten 14.01 ne mesdite doreheqjen nga posti. Ai u tha gazetareve ne Tirane se kete e bente pasi lenia e imunitetit te deputetit diten e merkure nuk ishte e mjaftueshme.shte shume e rendesishme lenia e detyrave qeveritare per te s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama