Rezultate te kerkimit per termin: +Papajtueshmeri

Total: 83
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.016Z

Vettingu Unioni i Gjyqtareve Papajtueshmeri me kushtetuten

Transmetuar me 04112016 - 2035 Tirane 4 nentor 2016 NOAal - Unioni i Gjyqtareve ne vend e ka vleresuar si jokushtetues ligjin e Vetting-ut pjese e reformes ne drejtesi qe do te beje vleresimin e gjyqtareve dhe prokurorevebr br Ligji per Vetting-un eshte ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.582Z

Ligji Prefekti verifikon ligjshmerine e vendimeve

Ligji nr.8947 Per prefektin i jep atij te drejten te verifikoje ligjshmerine e akteve te miratuara nga organet e qeverisjes vendore. Sipas ligjit brenda 7 diteve qeverisja vendore duhet te depozitoje prane prefektit te gjitha vendimet me karakter normativ. Ne rastet kur veren papajtueshmeri ligjore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.345Z

Kuvendi rrezon kerkesen e PD per mbarimin e mandatit te Leskaj

Transmetuar me 26112015 - 1831 PUBLICITET Tirane 26 nentor 2015 NOAal - Kuvendi ka hedhur poshte kerkesen e Partise Demokratike per mbarimin e mandatit te deputetes socialiste Valentina Leskaj Kerkesa u rrezua me 72 vota kunde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.658Z

Akuza kerkon pyetjen e Loshajt ne Holande

Tirane-Ne seancen e djeshme gjyqesore per ceshtjen e zhdukjes se biznesmenit shqiptaro-maqedonas, Remzi Hoxha, prokurori Xhevat Hana i kerkoi gjykates, te revokohet vendimi per te marre ne pyetje permes leterporosise ne Holande, Avdyl Loshajn, nje nga personat e rrembyer dhe torturuar nga SHIK-u, ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.563Z

TIA: Te publikohen shpenzimet e fushates

“Transparency International Albania” kerkojne qe partite te publikojne shpenzimet e cdo aktiviteti elektoral ne fushaten per zgjedhjet e 28 qershorit. Sipas TIA, pas mitingjeve te medha, e festave qe zhvillohen ne kete rast po fshihen financimet private. Nderkohe vleresohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.631Z

Maqedoni, Thaci: Ivanov, president ilegjitim

Partia politike shqiptare ne Maqedoni, PDSH ka shprehur qendrimin e saj kunder presidentit te ri te vendit Gjorgje Ivanov, i cili beri sot betimin. PDSH, e cila e bojkotoi ceremonine, ka deklaruar se Ivanov nuk mund te jete nje president legjitim per shqiptaret, per faktin se nuk mori as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.102Z

Paulina Hoxha betohet ne Kuvend

Deputetja Seanca e Kuvendit ka nisur me betimin e deputetes me te re te Kuvendit te socialistes Paulina Hoxha Kabashi. Kryetarja e Kuvendit tha se Keshilli per Rregulloren Mandatet dhe Imunitetin nuk konstatoi asnje papajtueshmeri me detyren ne verifikimin e mandatit te deputetes Hoxha. Kryeparlame

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama