Rezultate te kerkimit per termin: +Papunsia

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Kroaci, papunsia arrin n nivel rekord

Papunsia n Kroaci ka arritur n nivelin m t lart n pes vitet e fundit. Sipas analistve, ky fenomen pritet t arrij n 18.2% t fuqis puntore. Si pasoj e krizs financiare, ekonomia kroate pati nje rnie me 6 prqind. Rnia ekonomike pritet t vazhdoj edhe n erekun e par t ktij viti.Ndrkoh, Kroaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Papunsia dhe varfria

Nj nga shkaqet kryesore t varfris sht pa punsia. N qoft se nj njri sht i aft pr pun dhe e vlerson punn, ai bhet pronar i t ardhurave t puns s tij dhe zgjidh problemin e varfris. N qoft se njeriu q dshiron t punoj,por nuk mund t gjej pun, pr arsye se ai nuk siguron t ardhurat e nevojshme pr t prballu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Rama: Papunsia kmbkryq me shqiptart

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama ka zgjedhur 1 Majin si ditn m t prshtatshme pr t folur pr krizn e puns n vend, dhe pr at q ai e cilsoi si pasiguri e skajshme n pun. Pasi prcolli homazhe pr t rnt n pun dhe pr emigrantt shqiptar n dhe t huaj Rama paraqiti ndr problemet kryesore mungesn e kont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Papunësia në Britani arrin në 8 %, më e larta në 14 vjet

Papunsia n Britanin e Madhe ka arritur n 8 %, shifra m e lart n 14 vjet. Numri i t papunve gjat 3 muajve t par t ktij viti u rrit me 43 mij, duke arritur n 2.5 milion. Ekspertt thon se vihet re nj rritje e papunsis tek mosha e re. po kshtu, 21.5 % e popullsis n Britanin e Madhe sht ekonomikisht jo a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.249Z

Qeveria rrit me 3.5 %, nivelin bazë të së ardhurës nga papunësia

Qeveria vendosi t rris me 3.5 %, nivelin baz t s ardhurs nga papunsia, n kuadr t indeksimit t mimit t konsumit. Bazuar mbi kt nivel dhe kompensimet q i jepen do prfituesi, e ardhura mesatare shkon n rreth 8100 lek n muaj. Efektet financiare do t prballohen nga buxheti i Ministris s Puns e shtjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Prishtina, xhungla nga betoni

Q nga prfundimi i lufts, Prishtina ka prjetuar nj bum t vrtet. Rezultati, shtim i shpejt i popullats, ndrtimet e egra dhe nj ngarkes e madhe n komunikacion. Kryeqyteti i Kosovs ka rreth 470 mij banor. Ata jan t gjith dshmitar t kaosit urbanistik. N vitet e shkuara jan ndrtuar n Prishtin dhe rrethin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.632Z

Europë, 10% e qytetarëve të BE-së, të papunë

Eurostat Numrin m t ult t t papunve e ka Austria, me 3.8%, ndrsa m t lartin, Spanja, me 20 pr qind Sipas t dhnave t Eurostat, situata nuk ka ndryshuar n krahasim me muajin qershor. Shifrat jan kto: nga 3,8% n Austri, n 20% n Spanj. Mes t rinjve, m pak se 25 vje, kjo shifr shkon n 20%. Me pak fjal,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama