Rezultate te kerkimit per termin: +Parandalimit

Total: 3339
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.127Z

Lëkura: Dielli, sezoni i parandalimit

Gazeta ShqipPranvera tashmë ka ardhur dhe ju duhet të jeni gati për tu përballur me diellin. Masat parandaluese, mbrojtëse dhe rregullat për lëkurën, flokët dhe sytë. Ja disa nga këshillat më të dobishme për pranverën Më së fundi erdhën të shumëpriturat ditët me diell dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.499Z

Tiranë, kërcënohet me jetëshefi i Parandalimit të Krimit

TIRANE- Shefi i parandalimit të krimit në drejtorinë e Policisë së Tiranës, me inicialet B,K është kërcënuar me jetë.Nga të dhënat e para mësohet se zyrtari i lartë i policisë së kryeqytetit është kërcënuar përmes thirrjeve telefonike nga një numër që ka prefiksin e Gjermani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.166Z

Jep dorëheqjen drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni

Ka dhënë dorëheqjen drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni. Mësohet se Hyseni i ka dorëzuar sot kryeministrit Rama dhe ministrit Ahmetaj kërkesën e dorëheqjes. Shkak sipas tij është bërë sulmi kohët e fundit, nga ata që nuk duan reformën në drejtësi. “E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.955Z

Largohet Gazheli, kush mund të bëhet drejtor i Parandalimit të Pastrimit të Parave

Tashmë që Gent Gazheli është emëruar ambasador i Shqipërisë në Turqi, Ministria e Financave ka shpallur hapjen e procedurave për përzgjedhjen e kandidaturave për Drejtorin e Përgjithshëm të Drejtorisë së Përgjithshme të Parandalimit të Pastrimit të Parave. Kandidatët, sipas n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.148Z

Obdusmani i Danimarkës, projekt në fushën e parandalimit të torturës

Në kuadër të angazhimit disavjeçar të QSHRT-së në fushën e parandalimit të torturës, si dhe të Projektit mbi zbatimin Efektiv të Protokollit Opsional të Konventës kundër Torturës (OPCAT) në Shqipëri, QSHRT është angazhuar drejtpërdrejt në krijimin e Mekanizmit Kombëtar të Par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.497Z

Qeveria nis reformën në administratë, e para në listë Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave

Ditën kur kryeministri Rama deklaroi emrat e ministrave të mandatit të dytë theksi u vu në një reformim të plotë të administratës. Kjo nënkuptoi shkurtime në disa institucione, plotësime në të tjerë dhe zvendësime për emërimet politike. E duket se reforma ka nisur pasi Drejtoria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.124Z

Ish-kreu i KGS emërohet drejtor i Parandalimit të Pastrimit të Parave

Kryetari i Komisionit të Garancive Statutore, Alket Hyseni, do të marrë postin e drejtorit të Parandalimit të Pastrimit të Parave. Burime pranë selisë rozë bëjnë me dije se Hyseni do të zëvendësojë kryefinancierin e PS-së, Gent Gazheli, që pak kohë më parë mori edhe emërimin si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama