Rezultate te kerkimit per termin: +Parimi

Total: 4920
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.962Z

Biberaj: Parimi një anëtar një votë, shprehje e demokracisë

Deputeti dhe Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj, thekson domosdoshmërinë e përshpejtimit të fushatës së zgjedhjeve të reja partiake në Tiranë, si dhe në degët e tjera të papërfunduara, me qëllim përgatitjen e Kuvendit Kombëtar të PD-së, por edhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.249Z

Parimi "Një anëtar, një votë", PD shkeli premtimin

Në zgjedhjet e 2005-ës, përmes një memorandumi, PD-ja u angazhua për zgjedhjen e strukturave sipas parimit, "Një anëtar, një votë" TIRANË- Pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2005, Partia Demokratike ishte e fundit parti që u angazhua se, në zgjedhjet e ardhshme, qoftë në nivel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.856Z

Reforma territoriale, Basha: Nuklëvizim nga parimi i konsensusit

Të tjera rreth shkrimit VD TIRANE- Partia Demokratike dhe aleatët e saj janë shprehur të gatshëm për të bashkëpunuar për reformën territoriale-administrative, me kusht që të zbatohet parimi i konsensusit. Këtë e ka theksuar kreu i PD-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.709Z

Rama: Parimi ynë, zero probleme me fqinjët. Greqia, partner strategjik

Kryeministri Edi Rama, duke folur në një intervistë për agjencinë e lajmeve greke ANA-MPA, ka thënë se qeveria e tij ka si parim që të mos ketë asnjë problem me fqinjët. Ndërkohë, ai e ka cilësuar Greqinë si një partner strategjik. Në dhjetor të këtij viti Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.137Z

Abuzimi me tenderat dhe parimi i drejtoreshës

Me kërkesë të Prokurorisë së Durrësit, gjykata ka vendosur masën ndaluese "pezullim nga detyra" për drejtoreshën e spitalit rajonal, Ardjola Frashëri, e dyshuar për konsumimin e elementeve të veprave penale të "shpërdorimit të detyrës" dhe "shkeljes së barazisë në tendera". Proku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.183Z

Berisha: Sot lindi parimi i përjetësisë së shqiptarëve. Skënderbeu, burim i përjetshëm frymëzimi

Share Lezha ka përkujtuar gjatë ditës së sotme 568 vjetorin e Kuvendit të Lezhës. eremonia festive ka nisur në Obelisk, ku në shenjë simbolike është ngrituar edhe flamuri kombëtar si dhe është ndezur edhe Flakadan-i i Jubileut. Në këtë ceremony ka qenë edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.342Z

KLD dhe parimi juridik null and void

Nga Ndriçim Kulla Në argumentet që sjellin përfaqësuesit e qeverisë dhe të Kuvendit para Gjykatës Kushtetuese për çështje të ndryshme që gjykohen atje, përdoren jo pak koncepte juridike të terminologjisë juridike latine e në përgjithësi asaj ndërkombëtare. Shpesh ka ndodhur q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama