Rezultate te kerkimit per termin: +Parise +Socialiste

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.946Z

"Berisha genjeu per strehimet"

Partia Socialiste e ka cilesuar si nje genjeshter, deklaraten e kryeministrit te Shqiperise, Sali Berisha se qeveria e tij kishte marre vendim per te strehuar 6.000 familje te pastreha, prej vitesh te tilla, dhe ne shtim ne kete vend. Nepermjet nje deklarate per shtyp, nenkryetari i grupit te Parise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.443Z

DuleProtesta rruga drejt zgjedhjeve te lira

Nje nga aleatet e Parise Socialiste kreu i PBDNJ-it Vangjel Dule ka deklaruar se protestat e opozites jane e vetmja rruge qe vendi te organizoje zgjedhje te lira dhe te ndershme. Ne nje konference per shtyp kreu i PBDNJ-it Dule duke iu referuar vendimit te djeshem te opozites se bashkuar per ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.800Z

Akciza e cigareve Financat Do perfitojme 28 milione USD

/ / Zevendesministri i Financave Alfred Rushaj i pranishem dje ne Komisionin e Ekonomise dha edhe detajet kryesore qe lidhen me ndryshimin e ligjit per akcizen. Sipas Rushajt efektet ne buxhetin e vitit 2011 nga ndryshimet ne ligjin e akcizave pritet qe te jene ne nivelin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.851Z

Bruksel Rama takon Fyle Transparenca i hap rrugen reformave

BRUKSEL- Kreu i Partise Socialiste Edi Rama u takua sot ne Bruksel me komisionerin per zgjerimin Stefan Fyle te cilit I shprehi nga afer rendesine e transparences se zgjedhjeve te shkuara e cila do ti hapte rruge me pas reformes zgjedhore. Sipas njoftimit te Parise Socialiste diskutimi Y Rames me F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.248Z

Socialistet mandatojne Rucin per negociata, sot takimi PD-PS Qamil Xhani

Mazhoranca dhe opozita do te provojne sot, te gjejne nje marreveshje per situaten politike ne vend. Deputetet Socialiste, mandatuan dje, kryetarin e Grupit Parlamentar Gramoz Ruci, per te nisur negociatat me kreun e grupit te PD-se, Astrit Patozi. Ne mbledhjen e djeshme te deputeteve socialiste, u d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.649Z

Opozita rikthehet ne Kuvend

Rikthimi i socialisteve ne Kuvend u shoqerua me komente dhe diskutime nga te dyja palet per, per greven e urise, transparencen e zgjedhjeve dhe respektimin e kuadrit ligjor. Fjalimet me permbledhese ishin ato te dy kryetareve te grupeve parlamentare. (UPDATE) "Ne nuk e bojkotuam parlament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.971Z

Braçe-Nishanit: Vendimet e tua politike, fli për vjedhjen e thesarit!

Edhe deputeti i partisë socialiste Erion Braçe është bërë pjesë e replikave me në rrjetet sociale me Presidenti Bujar Nishani sa i përket vendimit të këtij të fundit për të rrëzuar ligjin për Shkollën e Magjistrat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama