Rezultate te kerkimit per termin: +Parku +Kombtar

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Në Ohio, park kombëtar me emrin Nënë Tereza

Kryetari i Shoqats Shqiptaro-Amerikane n Cleveland, Ohio, Adem Meta, i prezantoi dje Kryeministrit Sali Berisha projektin pr eljen e Parkut Kombtar Shqiptar n Cleveland t Ohios, i cili do t mbaj emrin e humanistes s shquar, Nn Tereza. Parku do t jet n formn e nj amfiteatri, i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.852Z

Ministri inspekton rrugën pranë Parkut Kombëtar të Butrintit

Dje, ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferraj, s bashku me prfaqsues t Drejtoris s Prgjithshme t Rrugve, drejtoreshn e “British Council”, prfaqsues nga UNESCO, prfaqsues t Fondacionit Butrinti, nnprefekti i Sarands, kryetari i Komuns Ksamil, Instituti i Monumenteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Butrinti dhe kapteri i Zall-Herrit

Sezoni turistik pr Parkun Kombtar Butrint prej kohsh ka ngritur siparin e tij. Qyteti antik i Butrintit gumzhin nga zrat e nxnsve t shkollave t ndryshme nga t gjitha trevat e Shqipris, por dhe m tej, nga Kosova dhe Maqedonia. Vizitort e huaj pothuajse nga t gjitha kontinentet e bots mrekullohen me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.500Z

Mjedisi, Shqipëri - Austri, marrëveshje për shtimin e pyjeve

Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu, gjat nj vizite n Austri, sht takuar me homologun e tij, ku ka biseduar pr nnshkrimin e nj memorandumi bashkpunimi mes dy ministrive, n fushn e mbrojtjes s mjedisit dhe menaxhimin e burimeve natyrore. Ministri Mediu e ka cilsuar nnshkrimin e ktij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.814Z

Z. Tare ta thotë të vërtetën e tij në prokurori!

Parku Kombtar Butrint (PKB) prezanton nj trashgimi arkeologjike dhe bukuri natyrore unike, t cilat jan kthyer n nj trheqje t madhe turistike. Prve t qenit nj park kombtar dhe nj zon e UNESCO-s, Parku Kombtar Butrint sht gjithashtu nj zon RAMSAR-i. Hyrja pr n park ishte kthyer n nj tortur pr numri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Pastrimi i bregdetit, nis prishja e 200 ndërtimeve pa leje në Ksamil

Kreu i Inspektoratit Ndërtimor, Gjergj Bojaxhi, ndjek nga afër aksionin N qytetin bregdetar t Ksamilit ka nisur dje aksioni pr prishjen e 200 ndrtimeve pa leje. Inspektorati Kombtar i Ndrtimit ka nisur dje operacionin e koduar “Pastrimi i Riviers” pr pastrimin e mbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.313Z

Krkojuni falje fmijve

Nga Zef Brozi Sa her vrapoj n nj nga parqe te shumta t qytetit ku banoj ktu n Amerik,ndrsa kaloj pran kndeve t lojrave pr fmij, knde t cilt ndodhen n zona t ndryshme t parkut, ndaloj pr disa minuta tek nj fush sportipr t par lojn e futbollit t ekipeve t ndryshme t fmijve dhe t rinjve. Disa metra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama