Rezultate te kerkimit per termin: +Parkun +Kombetar

Total: 222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.093Z

Kanabis ne parkun kombetar ne Librazhd dy te arrestuar

Foto arkiv nga parku ku u gjeten bimet narkotike Librazhd 6 gusht 2016 NOAal- Ndersa dita dites policia raporton raste asgjesimesh te bimeve narkotike me i fundit eshte zbuluar ne nje vend te ruajturbr br Asgjesimi i 2600 bimeve narkotike eshte bere ne parkun kombetar te Libr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.335Z

Demtuan Parkun Kombetar 8 persona nen hetim

p styletext-align justifyTete persona midis te cileve tre punonjes te Inspektoratit te Pyjeve dhe Kullotave do te procedohen penalisht per prerje te paligjshme drush dhe per shperdorim detyre ne Parkun Kombetar te Divjakesp p styletext-align justifySipas policise se Lushnjes per shperdorim detyre u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.488Z

FOTO/ 3 HEC-e vazhdojnë punën në Parkun Kombëtar të Valbonës

Në Parkun Kombëtar të Valbonës, që prej 28 shtatorit, tre HEC-e kanë ngulur tabelat e lejes së ndërtimit – të miratuara me datë 8 shtator – dhe kanë filluar punimet. Nga Ivana Dervishi | BIRN Ekskavatorët dhe punëtorët vazhdojnë të punojnë për ndërtimin e hidrocentra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.269Z

Çfarë po ndodh me Parkun Kombëtar?

Share Prej rreth dhjetë ditësh në një pjesë e Parkut të Tiranës po ndërhyhet me prerjen tërësore të pemëve shumëvjeçare (pisha, rrepe, eukalipte, etj, 30-70 vjeçare). Ky proces ka përfshirë gjithë zonën e Parkut përgjatë rrugës së Elbasanit, që prej Fakultetit të Ekonomis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.072Z

Rama: Pas 28 qershorit, Parku Kombetar, pamje te re

Kryetari i bashkise, Edi Rama, gjate fillimit te mbjelljes se 500 mije peme mimoza ne Parkun Kombetar te Tiranes ka premtuar se mbas 28 qershorit ky park do te kete teresisht nje tjeter pamje. "Keto peme qe po mbillen jane pergjigjja jone per akuzat dhe shpifjet lidhur me te ardhmen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.258Z

Reuters, reportazh per faunen e parkut kombetar te Divjakes

Agjencia e njohur e lajmeve Reuters i kushton nje reportazh faunes ne Shqiperi, duke u fokusuar ne Parkun Kombetar te Divjakes. Ne reportazh permendet iniciativa e nje shoqate gjuetie nga Lushnja, per te risjelle speciet e zhdukura ne Parkun Kombetar te Divjakes. Me moton "Fauna ne rrezik", kjo shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.149Z

Priten pishat ne Parkun Kombetar te Viroit

Pishat 50 vjecare te Parkut te Viroit ne Gjirokaster. 20 nga to paten fat te keq. Qiramarresi i hapsires ketu ne Çepo iu vuri sepaten. Kjo masaker erdhi si pasoje e konfliktit per kufirin midis komunes Çepo dhe Bashkise se Gjirokastres.  Meqe ende nuk dihet se ku fillon territory

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama