Rezultate te kerkimit per termin: +Parlament

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.444Z

"Opozita te hyje ne Parlament"

Opozita po ndeshet me nje presion ne rritje nderkombetar, qe gjykon se debati zhvillohet ne Kuvend dhe jo jashte dyerve te tij. Per ta shprehur me mire kete qendrim, Kryetari i Senatit te Kanadase, Noel Kinsela eshte ndalur pikerisht tek kuptimi ne frengjisht i fjales Parlament. "Ne perdorim fjalen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.927Z

Ndocaj betohet ne Parlament

brbrEduard Ndocaj eshte deputeti me i ri i parlamentit shqiptar Figura qe ka ngjallur interesin e medias gjate diteve te fundit ka hyre ne parlament per te bere betimin si deputet i Partise Demokrsitiane edhe pse u zgjodh me votat e socialisteve te qarkut te Lezhes Por hyrja e tij ne parlament nuk k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.692Z

Nga burgu, në parlament

Nga burgu, në përlament. Kjo mund të jetë historia e Arben Frrokut. Gjithçka varet nga vendimi i Mark Frrokut. Në rast se ky i fundit vendos ta dorëzojë mandatin, duke qenë se tashmë ndodhet në burg dhe pritet të gjykohet për vrasjen që akuzohet në Belgjikë, atëherë mandate i de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.729Z

Lohan: Opozita në Parlament

 Ambasadori i Komisionit Evropian, Helmut Lohan nuk ka ngurruar që të riapelojë ndaj opozitës shqiptare, që të jetë e pranishme në Parlament dhe të ndihmojë në procesin e reformave. Nga Durrësi, Lohan e bëri të qartë qëndrimin e BE-së që Partia Socialiste duhet t’i japë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.455Z

“Hyrja në Parlament, veprim racional”

Deputeti socialist Marko Bello tha dje se vendimi i grupit të deputetëve të PS për të hyrë në Parlament është një veprim racional. Pas daljes nga seanca e djeshme parlamentare, Bello tha se debati politik duhet të zhvillohet vetëm në parlament, duke respektuar dhe apelin e vazhdueshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.484Z

34 deputetët memecë në parlament

Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.alvijojnë të publikojnë statistika mbi aktivitetin parlamentar janar korrik 2016. Sot prezantohen të dhënat mbi deputetët që nuk kanë marrë pjesë në debatin e seancave plenare përgjatë 7 muajve. Referuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.501Z

OSBE: Opozita nevojitet ne parlament

Vendimi i Partise Socialiste per te mos hyre ne parlament, nuk duket se eshte mirepritur nga prezenca e OSBE-se ne Tirane. Ambasadori Robert Bosch, i pyetur per kerkesen e opozites per hapjen e kutive te votimit si kusht per te hyre ne parlament, la te kuptohej se per OSBE-ne ceshtja e m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama