Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamenti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.290Z

Cfare eshte Parlamenti Europian

Parlamenti Europian eshte krijuar si organizem i BE-se ne vitin 1979, vit ne te cilin jane mbajtur edhe votimet e para. Parlamenti ka dy seli ku zhvillohen punimet, qendrorja eshte ne Strasburg te Frances, ndersa e dyta ne Bruksel. Edhe pse informacioni rreth tij nuk eshte i plote , ngelet nder sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.394Z

Parlamenti Evropian kuder Parisit

Romet Parlamenti Evropian ka miratuar nje rezolute duke kritikuar reagimin e Komisionit Evropian ndaj nxjerrjes se romeve prej Frances.Qe prej korrikut qeveria franceze ka larguar prej vendit 1000 rome ne perpjekje sic thote per te permiresuar rendin. Por Parlamenti Evropian e kaloi lehtesisht rezo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.303Z

Greqi, Parlamenti miraton masat shtrënguese

Parlamenti grek miratoi të martën vonë në mbrëmje projektin e reformave të parashtruara si kërkesa nga grupimi i huadhënësve ndërkombëtarë, në këmbim të një kësti borxhi prej 1 miliard eurosh, të cilat Greqisë i nevojiten për të mbyllur bilancet me pagesat në sektorin shtetëro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.922Z

“Reformat, Parlamenti rol qendror”

• Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli në deklaratën e saj në seancë bëri të ditur se reformat do të jenë pjesë e institucionit që ajo drejton, duke marrë rolin kryesor.“Unë mendoj se rritja e rolit qendror të Parlamentit nuk është meritë e imja. Ajo është merit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.940Z

Parlamenti Europian: Gjeni një zgjidhje

Parlamenti Europian i bën thirrje qeverisë dhe opozitës në Shqipëri që të gjejnë një zgjidhje në Kuvend për krizën, ndërkohë që të gjithë vendeve të Ballkanit i kërkon të zbatojë kushtet e BE-së. PE do të miratojë në seancën e sotme një rezolutë në të cilën i kërkon o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.424Z

Parlamenti Evropian diskuton për Kosovën

Parlamenti Evropian, të mërkuren, pasdite pritet të debatojë për Marrëveshjen e Stabilim - Asocimit, e cila në tetor të vitit të kaluar është arritur mes Bashkimit Evropian dhe Kosovës. Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, i ka thënë Radio Kosovës se debati do të zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.740Z

Kazakistan parlamenti Ok referendumit

Parlamenti i Kazakistanit ka mbështetur vullnetin e presidentit, Nursultan Nazarbayev, për të shtyrë mandatin e tij deri në 2020 nëpërmjet një referendumi. Një grup mbështetësish i përbërë nga anëtarë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama