Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentin +Evropian

Total: 5866
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.732Z

Shulz: Cnderuan Parlamentin Evropian

Skandali i korrupsionit ne gjirin e Parlamentit Evropian, ku jane perfshire figurat me te larta drejtuese te tij, perfshire dhe zv/presidentin e PE, eurodeputetin socialist rumun, Adrian Severin, ka sjelle dhe perplasjet e para brenda te majtes evropiane, por dhe te djathteve, te cilet kane kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.009Z

Votimi per Parlamentin Evropian

Administrata e Parlamentit Evropian pret me me shume emocione se eurodeputetet rezultatin e zgjedhjeve evropiane. Gjate kesaj fundjave, si asnjehere tjeter ne 5 vite te legjislatures, punonjesit e grupeve te ndryshme politike po qendrojne 24 ore ne dispozicion te gazetareve per te dhene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Vizat, Topalli falënderon Parlamentin Evropian

Ligjvnsit kan prshndetur dje vendimin e Komisionit t Jashtm t Parlamentit Evropian, i cili ka miratuar rezolutn ku shprehej mbshtetja pr heqjen e vizave ndaj Shqipris brenda vitit. “M lejoni q n emrin tuaj t falnderoj Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian pr vendimin h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.006Z

Sot përfundojnë zgjedhjet për Parlamentin Evropian

Bruksel- Sot përfundojnë zgjedhjet, në 19 nga 27 vendet e Bashkimit Evropian, për zgjedhjen e eurodeputetëve të rinj për Parlamentin Evropian. Sipas sondazheve të pubilikuara, bëhet e ditur se në votime do të dalin më pak se gjysma e 375 milionë njerëzve, me të drejtë vote, në 27 ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.561Z

"Pershendesim fitoren e Papandreut per Parlamentin Evropian"

Sekretarja per Marredheniet me Jashte e Partise Socialiste dhe njekohesisht kandidate per deputete ne Qarkun e Gjirokastres, Arta Dade ka pershendetur fitoren e Jorgo Papandreut, president i Internacionales Socialiste dhe PASOK-ut, te drejtuar prej tij ne zgjedhjet per Parlamentin Evropian. "Une dua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.135Z

Kriza në Shqipëri përçan Parlamentin Evropian

 Debati i ashpër mes maxhorancës dhe opozitës në Tiranë përçan edhe parlamentin Evropian. Tentativa e përfaqësuesve të krahut të majtë në PE për të ndryshuar rezolutën për Shqipërinë u rrëzua nga shumica e djathtë. Eurodeputeti bullgar Kristian Vigenin depozitoi në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.371Z

Kriza në Shqipëri, debat në Parlamentin Evropian

 Përplasja mes maxhorancës dhe opozitës në Tiranë ka shkaktuar debate edhe në Parlamentin Evropian. Kështu në një rezolutë të PE-së mbi Strategjinë e Zgjerimit, nuk komentohet situata politike në vend dhe për këtë çështje eurodeputetja gjermane Doris Pack tha se do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama