Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.127Z

Thaçi vizitë Parlamentit Norvegjez

Kryeministrit i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka filluar sot vizitën zyrtare dyditëshe në Norvegji.“Në ditën e parë të vizitës, Kryeministrit Thaçi sot iu rezervua një pritje zyrtare në Parlamentin Norvegjez. Kryeministri Thaçi mori pjesë në hapjen e sesionit të Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.721Z

Kushtetuesja kunder parlamentit

E enjte 16 Shkurt 2012 1500 GJYKATA KUSHTETUESEKerkesa e parlamentit per te shtyre seancen ku do te shqyrtohej kerkesa e Presidentit te Republikes ka nxitur reagimin e ashper te Gjykates Kushtetuese. Perfaqesuesja e parlamentit ka kerkuar me shume kohe ne dispozicion pasi Kuvendi ka qene i ze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.826Z

Selia e Parlamentit Europian

Pjese e paketes se projektligjeve te ndryshme te hedhura ne votim ne Parlamentin Europian, ishte edhe pyetja: a duhet te vendosin vete eurodeputetet per sallen e seancave plenare ne te ardhmen? Aktualisht, ligjvenesit europiane jane detyruar te udhetojne së bashku me bashkëpun&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.255Z

Maqedoni, sot shpërndarja e Parlamentit

SHKUP- Deputetët e Parlamentit të Maqedonisë do të votojnë për shpërndarjen e tij dhe dergimin e vendit në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Me propozim të kryetarit të Parlamentit, Trajko Veljanovski sot është vendosur në rend dite kjo çështje, e cila vjen për miratim pas zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.613Z

Somali eksploziv prane Parlamentit

Një shpërthim i fuqishëm dhe të shtëna janë raportuar të kenë ndodhur pranë parlamentit të Somalisë, ndërsa deputetët ishin në seancë. Raportet fillestare thanë se eksplozivi i fuqishëm ishte vendosur n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.858Z

Britani, vetedigjet perpara parlamentit

Nje burre, 43 vjec, i ka vene zjarrin vetes perpara parlamentit te Westminster, ne Londer. Burimet policore bejne te ditur se ai eshte shoqeruar menjehere ne spital dhe nuk ka deme serioze per jeten. Ende nuk dihen motivet qe cuan 43 vjecarin te ndermarre kete akt. Ky nuk eshte rasti i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.037Z

Rregullorja e Parlamentit

16-10-2012 / Gazeta 55 Rama kërkon dy Kryeministra në Parlament, se nuk sheh perspektivë për të ardhur në pushtetDuke iu referuar rregullores së parlamentit, kryeministri Sali Berisha u shpreh se ky problem nuk ekziston në marrëveshjen e nëntor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama