Rezultate te kerkimit per termin: +Partia +Demokratike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.524Z

Përçahet Partia Demokratike Italiane

Partia Demokratike Italiane përçahet. Gjatë mbledhjes së fundit të kryesisë së kësaj Partie, zhvilluar mbrëmjen e së martës, grupi opozitar i cili ka qënë gjithmonë kundër linjës drejtuese të ndjekur deri më tani nga Matteo Renzi, ka deklaruar largimin nga kjo forcë poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.690Z

Berisha: Partia Demokratike, si Partia Komuniste kineze

Kreu i qeverisë ka vlerësuar linjën e ndjekur nga Kina dhe ka dënuar shkëputjen e marrëdhënieve me këtë shtet, nga diktatori Hoxha "Kur Kina, nën doktrinën e Deng Hsiao Pin-it, filloi të ndërtonte Shenzhenin, diktatori shqiptar ndërtonte mijëra bunkerë" Shkëputja e marrëdhëni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.067Z

Laç- Partia Demokratike mbetet pa seli

Laç- Partia Demokratike në qytetin e Lacit ka ngelur pa zyrë të sajën. Selia e PD-së ndodhej prej 13 vjetësh në ambientet e Pallatit të Kulturës të këtij qyteti, dhe mesohet se policia bashkiake ka nxjerrë jashtë të gjitha materialet nga këto zyra. Sipas burimeve zyrtare kjo zyrë ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.199Z

Partia Demokratike regjistrohet në zgjedhje

Partia Demokratike është regjistruar në zgjedhjet e 25 qershorit. Në zgjedhjet e 25 qershorit është regjistruar edhe Partia Republikane. v24 orë përpara se të dorëzonte listat në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Partia Demokratike mbylli marrëveshjet me disa prej aleatëve. Nard Ndoka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.626Z

Partia Demokratike feston 21-vjetorin

Partia Demokratike festoi 21-vjetorin e themelimit të saj. Si zakonisht këto vitet e fundit, në hollin e Pallatit të Kongreseve u mblodhën figura qendore të kësaj partie, qysh prej vitit 2005 në qeverisje, aleatë politikë, figura të lëvizje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.659Z

Partia Demokratike mbledh deputetet, Paloka kryetar grupi

Partia Demokratike do te mbledhe paraditen e sotme, ne oren 11.00, per here te pare grupin e ri parlamentar, te dale nga zgjedhjet e 23 qershorit. Deputetet e Partise Demokratike jane njoftuar se takimi do te mbahet para nisjes se seances se pare te Legjislatures se re. Mbledhja do te zhvillohet per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.184Z

Maqedoni: Partia Demokratike Shqiptare hedh poshtë akuzat

Partia Demokratike Shqiptare në Maqedoni i ka hedhur poshtë akuzat lidhur me incidentin e së hënës kundër kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti duke thënë se nuk ka asnjë lidhje me këtë rast. Nënkryetari i PDSH-së, Imer Selmani thotë se partia e tij pret që organet e rendit të ndri&ccedi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama