Rezultate te kerkimit per termin: +Partis +Popullore +Europiane

Total: 294
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.151Z

Partia Popullore Europiane dënon bojkotin e KQZ nga PS

17-04-2013 / Gazeta 55 Presidenti i PPE, Martens: Mbështesim fuqishëm Sali Berishën – të bindur në fitoren e PD në 23 qershor Presidenti i Partisë Popullore Europiane, Wilfried Martens dënon bojkotin e Komisionit Qendror të zgjedhjeve nga an&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.225Z

Berisha niset për në Bruksel, do marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane (PPE)

28-06-2012 / Gazeta 55 Kryeministri Berisha u nis sot në mëngjes për në Bruksel (Belgjikë), ku do të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane (PPE). Kryetarë shtetesh dhe kryeministra, kryetarë të partive opozitare n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.921Z

Berluskoni i ftuar ne takimin e Partise Popullore Europiane ne Bruksel

Silvio Berluskoni ka dështuar sërish. Lideri i Forca Italia ishte ftuar në një takim të partisë Popullore europiane në Bruksel, por ai nuk do të mund të udhëtojë në Belgjikë. Pas dënimit me katër vjet pas procesit për Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.036Z

Partia Popullore Europiane uron Lulzim Bashën për zgjedhjen në krye të Partisë Demokratike

07-08-2013 / Gazeta 55 Lulzim Basha ka marrë dje një mesazh urimi nga Presidenti i PPE, Wilfried Martens me rastin e zgjedhjes së tij si kryetar i Partisë Demokratike. Në urimin e kreut të popullorëve europianë, thuhet se lidershipi i Bashës ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.221Z

Kryeministri Berisha do të niset për në Bruksel, për Samitin e Partisë Popullore Europiane (PPE)  

Kryeministri Berisha do të niset të enjten në mëngjes për në Bruksel (Belgjikë), ku do të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane (PPE). Kryetarë shtetesh dhe kryeministra, kryetarë të partive opozitare në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.332Z

Kryeministri Berisha do të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane në Bruksel  

Kryeministri Berisha do të niset të enjten në Bruksel (Belgjikë), për të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane (PPE).   Në Samit marrin pjesë kryetarë shtetesh dhe kryeministra, si dhe kryetarë t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.855Z

Kongresi i 20-te i Partive Popullore Europiane i ftuar kryeministri Berisha

Grupimi politik i djathtë dhe i qendrës së djathtë, Partitë Popullore Europiane, do të zhvillojnë në Marsejë në datat 7 dhe 8 dhjetor, Kongresin e 20-të. Në këtë Kongres është i ftuar të marrë pjesë edhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama