Rezultate te kerkimit per termin: +Partis +Komuniste

Total: 1508
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.254Z

Kine, shkarkohet lideri i PartisëKomuniste të Chongqing

PEKIN - Bo Xilai, lideri ambicioz dhe njeriu karizmatik është hequr nga posti i sekretarit të Partisë Komuniste të qytetit të madh ishull, me gati 29 milionë banorë, Chongqing. 62-vjeçari ishte një konkurrent i fortë për një nga 9 po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.554Z

I jepet lamtumira e fundit kreut të Partisë Komuniste, Hysni Milloshi

TIRANE - Është përcjellë në banesën e fundit kreu i Partisë Komuniste Hysni Milloshi, i cili u nda nga jeta mëngjesin e djeshëm në spitalin e Sanatoriumit në Tiranë, pas një sëmundje në mushkëri. 66-vjeçari ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.295Z

Berisha pret një delegacion të Partisë Komuniste të Kinës

TIRANE - Kryeministri Sali Berisha takoi sot një delegacion te Partisë Komuniste të Kinës, i kryesuar nga Drejtori i Drejtorisë së Marrëdhënieve me Europën Lindore dhe Azinë Qendrore, Tian Yongxiang. Delegacioni shoqërohej nga Ambasadori i Repub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.277Z

Delegacioni i Departamentit Ndërkombëtar të Partisë Komuniste të Kinës viziton selinë e LSI

TIRANE- Një delegacion i Departamentit Ndërkombëtar të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, i kryesuar nga Tian Yongxiang, Drejtor i Përgjithshëm i Zyrës së Evropës dhe Azisë Qendrore, vizitoi sot selinë e Lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.550Z

Rama: PS, bashkëpunim me Partinë Komuniste Kineze

Partia Socialiste do t’i rikthehet bashkpunimit me komunistt kinez. Kjo gj u pohua gjat takimit t djeshm q kryetari i Partis Socialiste t Shqipris, Edi Rama, zhvilloi me delegacionin e lart t Partis Komuniste Kineze, t kryesuar nga ministri pr Komunikimin me Publikun, zoti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.280Z

Ruçi pret delegacionin e Drejtorisë së Jashtme të Partisë Komuniste të Kinës

TIRANE- Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste Z.Gramoz Ruçi priti sot në takim delegacionin e Drejtorisë së Jashtme të Partisë Komuniste të Kinës të kryesuar nga Z.Tian Yongxiang, Drejtor i Drejtorisë për Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.620Z

Kinë, Partia Komuniste feston 90-vjetorin

Partia Komuniste e Kinës nisi festimet gjigante në të gjithë vendin me rastin e 90 vjetorit të themelimit të saj. Parrulla propagandistike dhe një fushatë e intensive e ndërmarrë prej disa javësh paraprinë eventin historik të kës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama