Rezultate te kerkimit per termin: +Partive +Popullore +Europiane

Total: 1139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.606Z

Kryeministri Berisha takon Presidentin e Partive Popullore Europiane

Kryeministri  Berisha  priti në një takim Presidentin e Partive Popullore Europiane, zotin Ëilfred Martens, i cili viziton vendin tonë me ftesë të kreut të qeverisë, për të marrë pjesë në festimet e 100 vjetorit të pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.102Z

PD-PDR marrin pjesë në mbledhjen e Partive Popullore Europiane

Partia Demokratike, anëtare me të drejta të plota në Byronë Politike të Partive Popullore Europiane, ka marrë pjesë në mbledhjen e kësaj të fundit në Madrit të Spanjës. PD-ja u përfaqësua në këtë takim me zëvendëspresidentin e Grupit Parlamentar të Partive Popullore Europiane n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.906Z

Basha në Kongresin e Partive Popullore Europiane

TIRANË, 21 Tetor/ATSH/.- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në Madrid për të marrë pjesë në punimet e Kongresit të Partive Popullore Europiane (PPE).Përmes një postimi në Facebook, Basha bën të ditur se punimet e Kongresit "do të fokusohen në politikat e jashtme dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.441Z

LDGSH, në takimin e Forumit të Grave të Partive Popullore Europiane

20-07-2013 / Gazeta 55 Një përfaqësi nga Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë po merr pjesë në takimin e Forumit të Grave të Partive Popullore Europiane, dedikuar grave lidere në politikë dhe në sipërmarrje. Takimi n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.047Z

Bruksel kryeministri Berisha ne Samitin e Partive Popullore Europiane

Kryeministri Berisha merr sot pjesë në Samitin e Partive Popullore Europiane, i cili do të mbahet në Pallatin e Akademisë. Në këtë Samit marrin pjesë personalitete të njohura të politikës europiane, kryetarë shtetesh e qeverish dhe li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Berisha takim me të rinjtë e Partive Popullore Europiane

Lufta ndaj mafias dhe politika e taksave të ulëta janë tiparet e qeverisë që kryeministri Sali Berisha iu ka shpalosur të rinjve europianë dhe përfaqësuesve te Forumeve Rinore të Partive Popullore Europiane të cilët ndodhen prej 3 ditësh në Shqipëri. Duke u ndalur tek lufta ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.348Z

Gruevski Partive Popullore Europiane, Të mos harrohet Ballkani

Në ditën e dytë të Kongresit të Partisë Popullore Europiane të mbajtur në Bon të Gjermanisë ku po merr pjesë edhe kryeministri shqiptar Sali Berisha, homologu i tij maqedonas Nikola Gruevski u ka dhënë pjesëmarrësve një porosi, të mos harrohet Ballkani, Maqedonia, Shqipëria, Kosova

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama