Rezultate te kerkimit per termin: +Partive +Popullore +Evropiane

Total: 1064
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.042Z

LDK anëtare e Partive Popullore Evropiane

Asambleja Politike e Partive Popullore Evropiane (EPP), sot ka miratuar propozimin për anëtarësimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në familjen e madhe të Partive Popullore Evropiane, si anëtare vëzhguese.Asambleja ka vlerësuar reformat e thella që ka bërë Lidhja Demokratike e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.469Z

Isa Mustafa në Kongresin e Partive Popullore Evropiane

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe nënkryetari Sabri Hamiti, kanë udhëtuar të martën për në Marsej, ku me ftesë të kryetarit të Partive Popullore Evropiane (EPP), Wilfried Martens, do të marrin pjesë në Kongresin e Unionit të këtyre partive.Lidhja Demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.694Z

Kryeministri Isa Mustafa i drejtohet samitit të Partive Popullore Evropiane

Bruksel, 19 mars 2015Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë pjesëmarrjes në punimet e Samitit të kryetarëve të shteteve dhe të qeverive të Bashkimit Evropian, pjesëtarë të grupit të Partive Popullore Evropiane (EPP), që po zhvillohet në Bruksel, i është drejtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.272Z

Joseph Daul zgjidhet president i grupit të Partive Popullore Evropiane

13-11-2013 / Gazeta 55 Kreu i PD, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë së PPE-sëKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Kryeministri Berisha niset në Kongresin Statusor të Partive Popullore Evropiane

Bon, 9 dhjetor, NOA - Kryeministri Berisha është nisur sot për një vizitë dy ditore në Bon, në Gjermani, për të marrë pjesë në Kongresin Statusor të Partive Popullore Evropiane, i cili zhvillohet në datat 9-10 dhjetor në Uorld Conference Centre dhe është evenimenti më i madh për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.691Z

Mustafa merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të marrë pjesë sot në punimet e Samitit të kryetarëve të shteteve dhe të qeverive të Bashkimit Evropian, pjesëtarë të grupit të Partive Popullore Evropiane (EPP), që do të zhvillohet në Bruksel. Krahas kryeministrit Mustafa, në Samitin e zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.695Z

Berisha ne Bruksel ne Samitin e Partive Popullore Evropiane

Kryeministri Berisha u nis sot për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në punimet e Samitit të zgjeruar të Partive Popullore Evropiane, i cili do të zhvillojë punimet ditën e enjte më 13 dhjetor 2012. Në Samit, axhenda e të cilit fo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama