Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.587Z

LSI: Mbështetje partneritetit publik-privat

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një deklaratë për shtyp ka mbrojtur nismën e partneritetit publik-privat të qeverisë. Nismat e partneritetit publik-privat janë të përshëndetura, ato krijojnë mundësi për investime dhe përmirësojnë cilësinë e shërbimeve ndaj qytetarëve, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.209Z

Rama uron Erdogan: Zhvillim partneritetit strategjik mes dy vendeve (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama uron Rexhep Tajip Erdogan me rastin e fitores në zgjedhjet Presidenciale në Turqi. Urova telefonikisht Presidentin Erdogan për zgjedhjen e tij dhe folëm për zhvillimin e mëtejshëm të partneritetit strategjik mes dy vendeve, shkruan Rama në një postim në rrjetin so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.177Z

Vasili: Është me rëndësi kohëzgjatja e Partneritetit Publik-Privat

Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese ka diskutuar propozimin e LSI për koncesionet. Ky projektligj është prezantuar nga Petrit Vasili dhe Përparim Spahiu. Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka deklaruar se është më rëndësi kohëzgjatja e Partneritetit Publik-Privat. Vasili:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.089Z

Bjellorusia largohet nga takimi i “Partneritetit Lindor”

Ministri i Jashtëm bjellorus është larguar nga lista e delegatëve që pritet të mblidhen sot në Pragë, për “Programin e Partneritetit Lindor” të Bashkimit Evropian. Ky zhvillim vjen pas përkeqësimit të marrëdhënie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.610Z

Vasili: Mbështetje partneritetit publik-privat

Lëvizja Socialiste për Integrim përmes kryetarit të grupit parlamentar Petrit Vasili ka dal në mbrojtje të nismës së qeverisë për partneritetin publik-privat. Nismat e partneritetit publik-privat janë të përshëndetura, ato krijojnë mundësi për investime dhe përmirësojnë cilësin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.710Z

Rama takon Baird/Forcim partneritetit në fushën e sigurisë

Kryeministri Edi Rama priti në një  takim ministrin e Punëve të Jashtme të Kanadasë, John Baird. Ministri Baird përgëzoi Kryeministrin për politikën konstruktive në rajonin e Ballkanit dhe kontributin e Shqipërisë në sigurinë e paqes dhe në përballimin e sfidave të sotme të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.385Z

Bushati takon zv.Presidentin Biden/ Thellim partneritetit euro-atlantik

Gjatë qëndrimit të tij në Uashington, Kryediplomati shqiptar Ditmir Bushati zhvilloi një takim me zv. Presidentin amerikan Joe Biden. Në rrjetin social Facabook, ministri Bushati shkruan një takim miqësor me zv/Presidentin Biden. Me kolegët e pranishëm në Washington DC patëm një tak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama