Rezultate te kerkimit per termin: +Pasaporta +Biometrike

Total: 2129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.418Z

1 milion pasaporta biometrike

Ministria e Brendshme ka deklaruar se është regjistruar edhe aplikanti i 1 miliontë i pasaportës biometrike. Gjatë një komunikimi për median zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme shqiptare, Fatmir Konja ka ftuar qytetarët të vazhdojnë aplikimin. “Ministria e Brendshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.523Z

Berisha apelon : Pajisuni me pasaporta biometrike

Kryeministri Sali Berisha i ka bërë apel qytetarëve të pajisen me pasaporta biometrike, duke vlerësuar se këto pasaporta janë kriter për liberalizimin e vizave. Sipas Berishës, deri tani janë prodhur 190 .000 pasaporta biometrike. Kreu i qeverisë tha se deri tani 201.000 persona kanë apl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.606Z

Vetëm 15 pasaporta biometrike të shpërndara

Në rrethin e Fierit janë shpërndarë vetëm 15 pasaporta biometrike nga 560 aplikime që janë bërë deti tani. Burimet zyrtare nga operatorët e aplikimit për letërnjoftimet e reja, si dhe pasaportat biometrike, pohojnë për "Shqip" se drejt Fierit janë nisur 125 pasaporta biometrike dhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.318Z

Prodhohen 501 mijë pasaporta biometrike

Tiranë, 19 shkurt, NOA - Numri i qytetarëve që kanë marrë pasaporta të sigurisë së lartë ka arritur në gjysëm milionë. Ministria e Brendshme ka informuar sot se deri ditën e djeshme, numri i aplikimeve për pasaporta biometrike arriti shifrën 501 mijë.Ministria e Brendshme kujton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.761Z

“Vizat, merrni pasaporta biometrike”

 Trazhgim SokolajQytetarët shqiptarë që disponojnë pasaporta biometrike do të kenë lehtësira në pajisjen me vizë për jashtë vendit. Policia e shtetit e konsideroi dje si kushtin e vetëm themelor për marrjen e vizës, zotërimin e pasaportës biometrike nga qytetarët. Në një dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.962Z

Rriten aplikimet për pasaporta biometrike

Shkak kryesor është ardhja e emigrantëve por edhe pushimet e qytetarëve, çka ju jep më shumë kohë të shkojnë pranë zyrave të aplikimit. Aplikimet kryhen normalisht në të gjitha zonat ndërkohë që orari zyrtari është 8:00 deri në orën 16:30. Por me dyndjen e emigrantëve gjatë mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.419Z

Në Shqipëri 1 milion pasaporta biometrike

Tiranë, 27 gusht - Ministria e Brendshme e Shqipërisë  ka deklaruar se është regjistruar edhe aplikanti i 1 miliontë i pasaportës biometrike. Gjatë një komunikimi për median zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme shqiptare, Fatmir Konja ka ftuar qytetarët të vazhdojnë aplikimin, rapo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama