Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsisht

Total: 1672
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Grdeci, Withers: Prgjegjsit t dnohen pavarsisht statusit politik

N nj aktivitet t Prokuroris t Prgjithshme, Ambasadori i SHBA-ve n Tiran, John Withers ka prqndruar fjaln e tij srish mbi tragjendin e Grdecit. Withers ka krkuar q t bhet sht e mundur pr t zbardhur ngjarjen deri n fund dhe t dnohen prgjegjsit e saj. Ambasadori amerikan u shpreh i bindur se prgjegjsit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.512Z

KE:Besojmë në presidencën çeke, pavarsisht mocionit të mosbesimit

Komisioni Evropian u shpreh optimist sot në mbrëmje lidhur me aftësinë e Republikës Çeke për të zhvilluar "në mënyrë efikase" presidencën gjashtëmujore të BE-së, megjithë mocionin e mosbesimit, viktimë e të cilit ishte qeveria e tij. "Komisioni ka besim të pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.664Z

Withers: Prokuroria të hetojë përgjegjësit e tragjedisë pavarsisht statusit politik

    Ambasadori amerikan në Tiranë Xhon Withers ka kometuar sot hetimet e deritanishme të tragjedisë së Gërdecit. Lidhur me këtë çeshtje Withers ka kërkuar që Prikuroria të dënojë përgjegjësit e ngjarjes pa dallim, pa kursyer as ata me status politik. Pohimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.897Z

Kambanat e alarmit

Nga Mimoza Erebara Q sistemi arsimor shqiptar mbart problem t mdha, kjo tashm sht dika q dihet. Por n kta rreshta nuk do t ndalem tek to. Pavarsisht dmit t pariparueshm q kan sjell n vite, me diplomime fiktive, ku vetm nj prqindje pothuaj e pakonsiderueshme e kan merituar notn e tyre; pavarsisht pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.897Z

Prifti: Sistemi i transmetimit është funksional

Sistemi i transmetimit t energjis sht funksional, pavarsisht goditjes q psoi mbrmjen e s mrkurs, kur si pasoj e nj rrufeje n nnstacionin 220 kV n Vaun e Dejs i gjith vendi u zhyt n errsir t plot pr t paktn 30 minuta. Prezenca e rrufepritses n nnstacionin e Vaut t Dejs, sipas kreut t OST nuk ka mundu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Manjani: PS në parlament pavarësisht retorikave të Edi Ramës

Dialogu politik q po prodhon tryeza e Presidentit sipas juristit Ylli Manjani sht i rndsishm pr t ardhmen europiane t vendit pavarsisht rezultateve q do t vijn prej saj. Duke theksuar se kushti i vendosur nga Rama pr hapjen e kutive sht nj tek politike e kryesocialistit, antari i Asambles socialiste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.535Z

Ska kthim prapa

Ambasadori i Kosovs n Londr, Muhamet Hamiti, ka thn pr BBC 4 se pavarsisht mendimit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, Republika e Kosovs do t vazhdoj t funksionoj si shtet dhe nuk do t kthehet nga e kaluara. Ai e ka mohuar mundsin e bisedimeve me Serbin pr shtjen e statusit t Kosovs, pavarsisht ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama