Rezultate te kerkimit per termin: +Peja

Total: 1378
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.097Z

Dënohet Peja

Hedhja e gjësendeve të ndryshme në parket nga publiku pejan të enjten në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të play-offit ndërmjet Pejës e Sigal Prishtinës (64:73), e kanë detyruar Komisarin e Garave të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) t’i shqiptojë dënime skuadrës verdhezi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.585Z

Peja përforcohet me Little

Klubi i basketbollit Peja i ka përforcuar radhët e veta me basketbollistin amerikan, Theophiulus (Theo) Little. Verdh e zinjtë, të mërkurën, e kanë paraqitur për regjistrim në FBK qendrën amerikane, i gjatë 208 centimetra, dhe nëse kryhen të gjitha obligimet procedurale të regjistrimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.215Z

Favoritë, Prishtina e Peja

Të shtunën do të nisin garat e play-offit të BKT-Superligës. Njohësit e basketbollit kosovar nuk besojnë se Trepça dhe Bambi do të mund t’i ndalin Sigal Prishtinën e Pejën në rrugën drejt finales. Nga Valon Konushevci [email protected] më 14 maj 2011 në ora 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.929Z

Kampioni quhet Peja

Peja është kampioni i ri në basketbollin kosovar. Skuadra pejane e ka mposhtur edhe në ndeshjen e tretë Sigal Prishtinën për të festuar titullin kampion. Në një atmosferë fantastike, Peja arriti të fitoj ndeshjen e tretë dhe vendimtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.917Z

Balkan League: Peja reziston, por mposhtet

Skuadra basketbollistike, Peja ka humbur ndeshjen e radhës në Balkan League. Peja u mposhtë nga skuadra izraelite Galil Gilboa me rezultat 76-66. Peja luajti mirë në 3 çerekët e parë të ndeshjes duke rivalizuar skuadrën kampione të Balkan Lea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.596Z

Balkan League: Po ngritet Peja

Peja ka arritur fitoren e radhës në Balkan League. Skuadra pejane e ka kthyer me disfatë skuadrën bullgare, Balkan. Peja fitoj me rezultat 77 me 65 duke shpresuar më shumë për kalimin në Play Of. Shaptahovic, Shima e House ishin lojtarët që e udh&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.512Z

Peja kërkon revansh

Peja të mërkurën do të mundohet që t’i revanshohet Bambit për humbjen që ia kishte shkaktuar në takimin e parë të tyre. Mirëpo, verdhezinjtë nuk do ta kenë lehtë, pasi edhe ekipi nga veriu i Mitrovicës kërkon fitore në këtë takim. Nga Valon Konushevci më 15 dhjetor 2010 n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama