Rezultate te kerkimit per termin: +Pensilvanis

Total: 110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.278Z

Kapet Eric Frein, i shumëkërkuar në SHBA

Eric Frein, i shumëkërkuar në Shtetet e Bashkuara, është gjetur dhe arrestuar pas shtatë javësh në arrati. Frein, i cili dyshohet për vrasjen e policit Bryon Dickson më 12 shtator, është dorëzuar pa kundërshtuar.AdPlatformZone =

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.704Z

Vrasje misterioze në Pensilvani të SHBA-ve

Pesë persona janë vrarë në disa lokacione të ndryshme të shtetit federal amerikan të Pensilvanisë, vrasje këto që dyshohet se janë kryer gjatë natës nga i njëjti person, transmeton Indeksonline. Mediat amerikane kanë raportu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.856Z

SHBA, përkujtohet memoriali i viktimave të 11 shtatorit

Ish-presidentët amerikanë George W. Bush dhe Bill Clinton morën sot pjesë në një ceremoni të Shanksville të Pensilvanisë, për të përuruar një memorial kushtuar viktimave të avionit, që u rrëzua në një fushë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.007Z

SHBA: 20 persona theren me thikë

Rreth 20 persona janë therur në një shkollë të mesme në shtetin amerikan të Pensilvanisë. Incidenti ka ndodhur pranë Pitsburgut. Raportet thonë se një i dyshuar, që besohet të jetë student, është në paraburgim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.854Z

Sot 10 vjet nga “11 shtatori”, Obama: SHBA luftë Al-Kaidës

WASHIGTON- Amerikanët përkujtojnë sot dhjetë vjetorin e sulmeve terroriste në Shtetet e Bashkuara. Dy aeroplanë të marrë peng sulmuan dhe shkatërruan Qendrën Botërore të Tregtisë më 11 shtator të vitit 2001, ditë kur hum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.470Z

SHBA gara mes republikaneve

Kandidati Republikan për Presidenti, Mit Romni është përqëndruar në zgjedhjet e nëntorit, duke iu drejtuar votuesve si alternativa më e mirë për Shtetet e Bashkuara. Ndërkohë në pesë shtete Nju Jork, Pensilvani, Kenektik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.866Z

SHBA, Rick Santorum dorëhiqet nga gara për president

Ish senatori i Pensilvanisë Rick Santorum dje hoqi dorë nga gara presidenciale, duke i hapur rrugën ish-guvernatori të shtetit Masaçusets Mitt Romney që të marri emërimin e Partisë Republikane për president. I rrethuar nga anëtarët e fa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama