Rezultate te kerkimit per termin: +Peqin

Total: 3902
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.116Z

Topalli ndalet në Peqin

Peqin -Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, është ndalur në Peqin, ku ka zhvilluar një takim me qindra banorë të kësaj zone, duke premtuar se "qeveria do të vazhdojë rritjen e rrogave e pensioneve". Burime zyrtare nga Kuvendi, bënë të ditur , gratë peqinase i thanë Kryetares së Kuv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.791Z

Aksidentet në Elbasan-Peqin

Numri i aksidenteve rrugore me pasoje vdekjen edhe ne fund te 2010 shënon bilanc lufte. Vetëm gjate javës te fundit 12 persona kane humbur jetën dhe dhjetëra te tjerë kane mbetur te plagosur. Veç autostradës Fushe Kruje-Lezhe, mjaft problematike rezulton edhe rruga Elbasan-Peqin. Drejtues t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.777Z

Peqin, përkujtohet Dita e Pavarësisë

Peqini është qyteti i dytë në Shqipëri pas Elbasanit që ngriti Flamurin e Pavarësisë në 26 Nnëtor 1912 për ti paraprirë shpalljes së Pavarësisë së Shipërisë në Vlorë në 28 Nëntor 1912. Me këtë rast janë organizuar ceremoni përkujtimore PEQIN - Në mesditë në Peqin ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.008Z

Mediu ne Peqin

Kryetari i PR-se, Fatmir Mediu gjate nje takimi elektoral ne Peqin tha se zgjedhjet e 28 qershorit do te jene zgjedhjet me transparente te ketyre 18 viteve. “Do te punojme per te ndertuar kombin shqiptar qe neser te jete pjese e BE-se”, theksoi Mediu.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.491Z

Aksident ne Peqin, vdes emigranti

PEQIN- Nje emigrant i ardhur me pushime ne atdhe ka humbur jeten pas nje aksidenti rrugor. Mendian Dedi, 26 vjec nderroi jete gjate transportit per ne spital, pasi nuk mundi t'i shpetoje plageve te marra gjate perplasjes se automjetit te tij tip BMV me targe AM 511 JU me anen e rruges Elbasan-Peqin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.732Z

Peqin tension ne nje qender votimi

brbrTension ne qendren e votimit 2274 ZAZ 42 ne Peqin Ervin Kreci vezhgues konfirmon votimin e dyfishte Sipas tij simpatizantet e PDIU-se shoqerojne votuesit dhe ne 52 qendra votimi ka pasur debate verbale e tension midis komisionareve br Nderkohe ne Peqin jane konstatuar edhe 12 persona qe jane par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.089Z

Harta e zjarreve: Rradhimë- Peqin- Ndroq

Harta e zjarreve që po pushtojnë pyjet dhe vreshtat po shtohet me shpejtësi. Në periferi të Tiranës, në fshatin Ndroq disa vatra zjarri kanë përfshirë kodrat rreth tij dhe zjarret po përhapen në mënyrë kërcënuese drejt qendrave të banimit. Edhe pse zjarrfikësit kan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama