Rezultate te kerkimit per termin: +Perandori

Total: 1898
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.875Z

Perandori vjen në shqip

Shtëpia botuese ‘Papirus’ sjell një nga 150 librat më të lexuar të shek. XX, atë të gazetarit polak Ryszard Kapuscinski, në të cilin tregon për rënien e perandorit etiopas Haile Selassie.“Perandori e niste ditën me dëgjimin e spiunllëqeve. Nata është e rrezikshme, e vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.381Z

Operohet me sukses perandori Japonez

Perandori i Japonisë, Akihito, i është nënshtruar me sukses një bypass-i në zemër në spitalin e Tokios, raportojnë mediat japoneze. Operacioni nisi rreth orës 09:30 me orën lokale (00:30 me orën tonë) dhe përfundoi pothu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.336Z

Perandori japonez thellesisht i shqetesuar

Perandori i Japonisë, Akihito, u shpreh “jashtëzakonisht i shqetësuar” për krizën që po përjeton vendi, pas katastrofës që shkaktoi tërmeti më i fuqishëm i historisë dhe tsunami që pasoi. Në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.390Z

Perandori japonez viziton viktimat e tërmetit

Perandori japonez zhvilloi vizitën e parë në zonën e goditur nga tërmeti dhe cunami i 11 marsit, e cila aktualisht rezulton me shkallë të lartë radioaktiviteti. Perandori dhe bashkëshortja e tij vizituan dy qendra kolektive strehimi në qytetin Asahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.349Z

Libertadores, Perandori mund Fenomenin

“Perandori” triumfon ndaj “Fenomenit” në derbin brazilian për Kupën Libertadores. Corinthias dhe Flamengo ku luajnë përkatësisht Ronaldo dhe Adriano janë përballur në ndeshjen e kthimit të fituar nga vendasit 2-1, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.486Z

Japoni perandori Akihito shtrohet ne spital

Pallati Perandorak në Japoni, njoftoi se perandori Akihito, u shtrua në spital ditën e dielë pas disa shqetësimeve shëndetësore që ndjeu. “Perandori duket se vuan nga bronkiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.408Z

Operohet, në gjëndje të mirë perandori japonez

Përfundon me sukses operacioni që ka kryer perandori japonez, Akihito, ndërsa i është nështruar një ndërhyrje në zemër. Lajmi është konfirmuar për mediat, ndërsa mësohet se operacioni i cili ka zgjatur për disa orë ka përfunduar mjaftë mirë. Perandori japonez, Akihito, vuante nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama