Rezultate te kerkimit per termin: +Perendimore

Total: 3901
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.749Z

OKB: Ne Afriken perendimore mbreteron krimi

Organizata e Kombeve te Bashkuara ka dhene alarmin se krimi i organizuar po kontrollon plotesisht rajonin e Afrikes perendimore, per shkak te aktiviteteve te shumta kriminale. Kontrabanda e naftes, mbetjeve toksike, diamanteve, si dhe trafiku i droges dhe armeve vazhdojne te lulezojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.661Z

Diktaturat dhe hipokrizia perendimore

Ne shume vende te botes popujt e shtypur jane ngritur kunder diktaturave te tyre. Dikur ishte renia e murit te Berlinit sot eshte revolucioni i jaseminit. Dhe jo vetem per boten arabe. Me shume kujdes dhe sforco edhe qeveria e kineze qe ka dhene prova se e shtyp popullin me skenare te sheshit Tienan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.714Z

Rama: "Kancelarite perendimore shprehen ne rruge zyrtare dhe transparente"

Kryetari socialist Edi Rama nuk ka munguar te pergjigjet interesimit te gazetareve ne lidhje me qendrimin e nderkombetareve ndaj protestes se opozites. Ai ka deklaruar se kancelarite perendimore shprehen ne rruge zyrtare dhe transparente. Nga kancelarite perendimore a keni marre mesazhe per sa i pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.073Z

Gjenet e shqiptareve, 34% perendimore

Per te hedhur drite mbi origjinen e shqiptareve dhe te gjuhes shqipe, do t'i referohem librit te njohur "Gjenet, popujt dhe gjuhet", si dhe disa artikujve shkencore te botuar vitet e fundit. Ne librin e tij "Gjenet, popujt dhe gjuhet", botuar ne vitin 1996 ne italisht, dhe i ribotuar ne shume gjuhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.724Z

Somali, lirohen dy reporteret perendimore

Jane liruar ne Somali dy gazetaret perendimore te rrembyer ne nentor. Behet fjale per britanikun Colin Freeman dhe per fotografin spanjoll Jose Cendon, qe ishin rrembyer nga nje grup personash te armatosur ne Bosaso. Freeman punon per “Sunday Telegraph”, ndersa Cendon si i pav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.286Z

Filozofia dhe shkenca ne kulturen Perendimore dhe Lindore

Ne kuadrin e Dites Nderkombetare e Filozofise shpallur nga UNESCO dhe qe promovohet ne muajin nentor te cdo viti zhvillohet sot ora 10.00 ne Hotel Tirana International konferenca nderkombetare Filozofia dhe Shkenca ne Kulturen Perendimore dhe ate Lindore. Disa prej temave jane Filozofia dhe zhvill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.273Z

Prrenjas, Veliaj: Per nje Shqiperi perendimore

G99-es ka zhvilluar nje tur takimesh ne zonen e Librazhdit ne komunen e Rrajces. Duke theksuar rendesine e ndryshimit, lideri Veliaj theksoi se ka ardhur momenti qe Shqiperia te kete nje fytyre tjeter, ate te vertete perendimore. “Beteja me e madhe sot nuk eshte mes te majtes dhe te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama