Rezultate te kerkimit per termin: +Perino

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.726Z

Perino: Jam mahnitur me mikpritjen e shqiptarëve

Uashington-"Jemi mahnitur, unë dhe presidenti Bush, nga pritja madhështore që na bëri populli shqiptarë. Asnjëherë, në jetën time nuk kam parë kaq shumë njerëz të shprehin gëzimin e tyre për presidentin e SHBA-ve”, theksoi ish- zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perino. J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.143Z

Perino Arma me e mire qe kemi ne ne Amerike eshte idealizmi

Dana Perino ish zedhenese e Presidentit George W. Bush i tha Zerit te Amerikes se puna si sekretare e shtypit ne Shtepine e Bardhe per te ka qene plot tensione. Ajo e tregon jeten e saj ne nje interviste per korrespondenten e Zerit te Amerikes Yulia Savcjenko. Zonja Perino eshte sot komentatore poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.530Z

Publicisti Balliu takohet në Nju Jork me politikanët Dana Perino dhe Ari Fleçer

Drejtori i gazetës “55” ka marrë pjesë në Konventën Vjetore të Partisë Republikane për rajonin e Nju-Jorkut, ku edhe ka patur takime me eksponentë të PR-së si dhe të komunitetit shqiptar atje. Të pranishmit kanë shprehur interes për monografinë “Zonja e Zezë Nexhmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.346Z

Shtëpia e Bardhë kritikoi Rusinë për acarimin e tensioneve me Gjeorgjinë

Shtëpia e Bardhë kritikoi Rusinë për një seri hapash që kanë acaruar tensionet me Gjeorgjinë lidhur me fatin e 2 rajoneve separatiste gjeorgjiane, Abkazinë dhe Osetinë Jugore. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perino, tha se tensionet midis Rusisë dhe Gjeorgjisë janë të lart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.170Z

Shtepia e Bardhe: Ecni perpara

Shtepia e Bardhe deklaroi dje se Kosova "duhet te jete ne gjendje te ece perpara" drejt pavaresise me mbeshtetje nderkombetare. Presidenti George Bush "nje kohe te gjate ka mbajtur qendrimin se ata duhet ecur perpara te mbeshtetur nga bashkesia nderkombetare ne kerkim te pavaresise se tyre", tha zed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.766Z

Shtepia e Bardhe: Parashikimet, jo renie ekonomike

Ne kunderveprim te opinionit se, ekonomia amerikane tani eshte perfshire ne renie te pandalshme, zyrtaret e Shtepise se Bardhe kane deklaruar dje se nuk ka parashikime per recension. Madje, ata kane propozuar per nje pakete stimuluese per situaten prej rreth 150 miliarde dollaresh. Zedhenesja Dana P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.733Z

Presidenti Bush takohet nesër me kryeministrin izraelit në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti Bush do të takohet të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë me kryeministrin izraelit Ehud Olmert. Korrespondentja e Zërit të Amerikës Paula Wolfson thotë se ata do të analizojnë përparimin e arritur në procesin e paqes në Lindjen e Mesme. Ky do të jetë raundi i dytë i bisedi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama