Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimor

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Sprova e Boshtit Perndimor

Pavarsi e kushtzuar pr nj popull t lir. Nj mnyr rrshqitjeje tip vazelin nga nj gjndje e marrdhnieve ndrkombtare n nj gjndje tjetr t po ktyre marrdhnieve. Ajo q m kuriozon t di m s shumti, sht se n t vrtet ka rndsi pavarsia si nj gjndje politiko-juridike, apo emrtimi i ksaj gjndjeje. Duke par sit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

Kui n Konferencn pr Ballkanin Perndimor

Zvendskryeministri Hajredin Kui udhton sot pr n Bruksel, ku do t marr pjes n Konferencn pr Ballkanin Perndimor, me temn Tejkalimi i krizs ekonomike, nga bashkpunimi regjional n antarsimin n BE. Sipas nj njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, n kuadr t vizits n Bruksel, Kui do t marr pjes edhe n nj dark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Ballkani perndimor dhe raporti i Komisionit Europian

Komisioni Europian ,m datn 6 Nntor publikoi Raportet e Prparimit, raporte t cilat pasqyrojn rezultatet dhe zhvillimet e vitit 2007 pr cdo vend t Ballkanit Perndimor. N kto raporte, nnvizohet se korrupsioni dhe lufta kundr korrupsionit, pa mjaftueshmria e puns s institucioneve shtetrore dhe prp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.218Z

A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?

Do t ushtroj “sovranitetin” izraelit n Bregun Perndimor t Jordanit duke mos br asnj dallim mes t gjith bllokut t vendbanimeve dhe atyre q jane t izoluara, tha kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu n nj intervist televizive. Ai theksoi, se ka arritur q presidenti i SHBA-s, Donald Tru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Ballkani Perndimor m pran heqjes s regjimit t vizave

Komisioneri evropian pr zgjerimin, Oli Rehn, pritet t prezantoj t martn strategjin pr zgjerim t BE-s dhe sfidat kryesore t saj. N kt strategji thuhet se Komisioni Evropian duhet t filloj t ndrmarr hapa konkret pr heqjen e vizave me vendet e Ballkanit Perndimor. Por, pr t arritur n bisedimet midis sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.298Z

Austria dhe Gjermania krkojn ndihma t BE-s pr Ballkanin Perndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak Van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.345Z

Mbi 10 mij kolon t ri n Bregun Perndimor

Nj ministr izraelit ka parashikuar se mbi 10 mij kolon t ri hebrenj do t vendosn n territoret e okupuara t Bregut Perndimor gjat dhjet muajve t ardhshm dhe insistoi se moratoriumi i vendosur nuk parasheh ndrprerjen e plot t ndrtimeve t reja npr koloni, por parasheh vetm kufizimin e tyre. Gjat dhjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama