Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimore

Total: 296
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.488Z

Iran, degjonin muzik perndimore, arrestohen

Mbi 80 të rinj u arrestuan në Teheran për pjesëmarrje në një koncert muzikor të jashtëligjshëm si dhe për konsumim pijesh alkoolike. Ashtu si në filmin e Bahman Gobadid, “Macet persiane” të rinjtë u ndaluan pasi ishin pjesëmarrës në një koncert me muzikë &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Policia greke, hetim sulmin ndaj autobusit shqiptar

Autor t dyshuar t hedhjes s molotovve, t paktn dy persona Policia greke thot se po heton rreth incidentit t shnuar mesnatn e s diels, kur nj autobus me targa shqiptare u sulmua me bomba molotov n Greqin Perndimore. Njoftohet se polica po ndjek disa pista hetimi, prfshir versionin se sulmuesit kujto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

OKB, alarm për rritjen e numrit të përdoruesve të drogës

Kombet e Bashkuara kan dhn alarmin pr rritjen e prdorimit t lndve narkotike, sidomos n vendet e varfra dhe ato pak t zhvilluara. N ditn ndrkombtare t drogs, me moton “Mendo pr shndetin, jo pr drogn”, Sekretari i Prgjithshm i OKB-s, Ban Ki Mun paralajmroi se rritja e prdorimit t lndve nar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Një milion euro borxh trafikantëve

Tabulatet Oficert e policis gjyqsore, gjat kqyrjes s tabulateve telefonike t Konomit, kan zbuluar se viktima ka marr disa telefonata dhe SMS krcnuese nga persona t ndryshm n lidhje me nj borxh. Hetuesit e shtjes kan deklaruar se Konomi u kishte disa elementve t dyshuar kriminal nj borxh prej 1 mili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Rama merr pëlqimin e aleatëve

Kreu socialist Edi Rama nuk i ka drguar deputett e partis s tij n Kuvend pa marr m par plqimin e aleatve t rinj pr kt vendim. Aleatt e majt e t djatht, q jan t gjith jasht Parlamentit, kan mbshtetur negociatat dhe kthimin e PS-s nga rruga radikale e protestave n salln e Kuvendit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.760Z

Kabul, Karzai paraqet listën e ministrave

Presidenti afgan Hamid Karzai ka paraqitur listn e ministrave. Deputett duhet t votojn pr do antar. Ne listn e re t qeveris, Karzai ka mbajtur gjysmn e ministrave n ikje t ekzekutivit, prfshir gruan e vetme, Husn Banu Ghazanfar. Po kshtu n list jan dhe shum emra q mbshteten nga vendet perndimore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Moti ekstrem në Kinë, Përmbytje dhe thatësira

Mbi 50 milion banor n Kin po vuajn pasojat e nj thatsire t madhe, q nuk sht par n kto 60 vitet e fundit q ka goditur pjesn jugperndimore t vendit. Por ndrkaq pjesa veri perndimore po vuan nga prmbytjet. Mediat vendase raportojn se m shum se 7000 ndrtesa jan shkatrruar. Jan evakuuar m tepr se 3 mij p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama