Rezultate te kerkimit per termin: +Persona

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.546Z

Ndërtimet pa leje/367 persona në ndjekje penale, 32 persona të arrestuar

Rreth 367 persona po ndiqen penalisht nga policia në kuadër të aksionit për ndalimin e ndërtimeve pa leje. Strukturat e Policisë së Shtetit, në zbatim të detyrave institucionale, po vijojnë me masat e ndërmarra kundër krimit mjedisor dhe ndërtimeve pa leje, duke mundësuar që në ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.658Z

Kakavijë, arrestohen 3 persona, tentuan të kalonin ilegalisht 9 persona

Tre persona janë arrestuar nga policia kufitare në Kakavijë pasi akuzohen për Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit. Burime nga policia bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit Eltjon Duraj 33 vjeç nga Fieri, Bardhyl Shkrela 34 vjeç nga Tirana dhe Xhelal Koçiaj 38 vjeç ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.705Z

Siri, sulm nga persona të armatosur, vriten 11 persona

Të paktën 11 persona, përfshirë këtu edhe civilë, janë vrarë nga persona të armatosur, gjatë një sulmi kundër një pike të kontrollit, në perëndimit të qytetit Homs në Siri. Sulmi ndodhi sot në mëngjes, afër dy fshatrave me popullatë të krishterë. Mediat shtetërore të Siris�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.586Z

Kolumbi, rrëmbehen 10 persona

Autoritetet kolumbiane kanë bërë të ditur se 10 persona janë rrëmbyer nga disa njerëz të paidentifikuar në aonat malore të Puerto Angostura-s, rreth 150 km në lindje të Bogota-s në fillim të javës. Sipas raportimeve të para, mësohet se një grup njerëzish po luanin futboll gjatë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.700Z

Aksidentet rrugore, plagosen 10 persona

Tiranë e Krujë Nga dy aksidente automobilistike të regjistruara dje pasdite në Tiranë dhe Fushë-Krujë, dhjetë persona kanë mbetur të plagosur. Burime nga policia njoftojnë se aksidenti i Fushë-Krujës ka ndodhur në kryqëzimin mes Patokut dhe Fushë-Milotit, ku rreth orës 17:00, sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.404Z

Paris evakuohen 18 persona

brbrTe pakten 18 persona jane evakuuar nga nje qender tregtare ne periferi te Parisit pasi tre persona te armatosur kane hyre per te vjedhur mengjesin e sotem Ngjarja ka ndodhur ne oren 6 e 30 te mengjesit pak pas hapjes se qendres tregtare Policia e cila ka rrethuar zonen ka perjashtuar mundesin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.475Z

Mashtruan 100 persona për punë në Kazakistan, në hetim dy persona

Policia e Elbasanit ka nisur hetimin ndaj dy personave, pasi kanë mashtruar 100 persona për tu siguruar një vend pune jashtë vendit. Burime zyrtare të policisë së Elbasanit, bëjnë të ditur se A. O nga Kavaja, në bashkëpunim me A. Rr., nga Tirana, i shpallur në kërkim, kanë mashtruar r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama