Rezultate te kerkimit per termin: +Perun

Total: 40
  • 2020-09-15T14:06:04.878Z

Kupa e Amerikes Kili fiton ndaj Meksikes

Në ndeshjen e grupit C, në turneun Kupa e Amerikës, Kili ka tejkaluar Meksikën me rezultatin 2-1, përpara 20 mijë tifozëve që kishin kaluar Andet për në San Huan, në Argjentinë. Të udhëhequr nga ylli Sanchez, kilien&

• 2020-09-15T14:07:50.489Z

Argjentina ndeshje te veshtire ne Peru

Argjentina do të luajë ndeshjen e radhës së eliminatoreve të Botërorit 2014 me Perunë në Lima. E gjithë vemendja e skuadrës së Serxho Markarian do të jetë mbyllja e Lionel Mesit, për të ndalur serinë e fitoreve radh

• 2020-09-15T14:09:50.706Z

Zbulohet një varr i lashtëfisniku i ‘Moche’ në Peru

Arkeologët në Perunë e veriut kanë zbuluar së fundmi një varr të lashtë të fiseve inkase nga qytetërimi misterioz i Moche, të cilët datojnë të jenë rreth 1,500 vjeçarë, duke hedhur dritë mbi kulturën ant

• 2020-09-15T14:08:55.412Z

Suarez rikthehet me 2 gola

Sulmuesi fantastik i Liverpoolit, Luis Suarez i ka dhënë një shytyje përfaqësueses së Uruguajit drejt kualifikimit në botëror. Suarez ka shënuar 2 gola në fitoren e Uruguajit ndaj Perus. Golin e parë në ndeshje e realizoj në minut&eum

• 2020-09-15T14:11:14.625Z

Gjesti i çuditshëm i Neymar, ia ofron fanelën gjyqtarit! (Video)

Neymar është i njohur për gjestet e tij të çuditshme. Një të tillë e ka bërë edhe mbrëmë pas ndeshjes me Perunë. Pas fitores së Brazilit me rezultat 3-0, Neymar iu afrua gjyqtarit kryesor të cilit ia ofroi fanelën. AdP

• 2020-09-15T14:04:58.394Z

Tërmeti 8.8 ballë godet Kilin, 16 viktima

Nj trmet 8.8 ball i shkalls Rihter ka goditur mngjesin e sotm Kilin duke shkaktuar t paktn 16 viktima. Epiqendra ishte n afrsi t qytetit Konsepsion, rreth 300 kilometra larg kryeqytetit Santiago. Autoritetet n vend kan deklaruar gjendjen e katastrofs, n nj koh q presidentja Mishel Bashelet tha se ek

• 2020-09-15T14:09:02.246Z

Argjentina fiton edhe pa Messin

Argjentina e ka përforcuar pozitën e parë në grup në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Edhe pse pa Lionel Messin, Argjentina e mposhti Perun me rezultat 3 me 1. Pizarro kaloi mysafirët të parët në epërsi. Vetëm dy minuta më p