Rezultate te kerkimit per termin: +Perve

Total: 503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.404Z

Skafet, sanksione per ke shkel moratoriumin

Moratoriumi i ri i qeverise per skafet, perve shtyrjes se afatit te zbatimit te tij edhe tre vjet te tjera, perve sekuestrimit te skafeve, vendos gjoba “te kripura” per personat apo subjektet qe shkelin kete ligj. Ka mberritur ne Kuvend drafti i miratuar me shpejtesi nga qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.601Z

"Maqedonia nuk ka ende asnjë shans për zonën Shengen"

Nuk duhen injoruar disa aspekte teper të rendesishme në lidhje me marredheniet e Maqedonise me Shqiperine. Ajo që bie në sy, është se Maqedonia kerkon Shengenin të cilen ne shqiptaret nuk e arrijme dot. Serbia, Bosnja, Mal i Zi, Kroacia janë shume me afer Shengenit megjithese nuk kanë nensh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.717Z

Festivali i Filmit ne Fier

Për të dytin vit, Fieri tërheq vëmendjen e botës artistike me një festival për kinematografinë. “Apolonia Intenational Students Film Festival” është eventi që përgjatë 6 ditëve ka mbledhur rreth vetes 50 filma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.675Z

Fishekzjarret artizanale, qeveria kontroll pikave te shitjes

Me gjithe atmosferen festive qe mund te krijoje shperthimi i fishekzjarreve gjate diteve te festave, perseri rreziku nga keto mjete shperthyese mbetet evident. Kjo sidomos kur mendon se perve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.301Z

Shi dhe bore ne te gjithe vendin

Situata në akset rrugore të vendit, vazhdon të mbetet e rënduar, për shkak të reshjeve të dendura të dëborës që kanë vazhduar edhe në mbrëmjen e kaluar, pavarësisht se me më pak intensitet se ditët e mëpa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.534Z

Hyka kushton 750 mije euro

Perveç interesimit nga Palermo dhe Xhenoa ne Serine A, Jahmir Hyka ka edhe oferta nga Spanja. Mesfushori i Kombetares eshte vene ne qender te vemendjes ne kete merkato vere dhe skuadrat e interesuara mund ta blejne per “vetem” 750 mije euro. Lajmi eshte bere i ditur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.844Z

Bashkimi kombetar prodhon stabilitet per rajonin

Smajl Latifi Nuk ka komb ne bote qe e deshiron ndarjen e padrejte dhe te dhunshme. Pse shqiptaret duhet te bejne kete perjashtim? Historia ka treguar se kombet jane ndare dhe roberuar ne menyre te dhunshme. Shqiptaret jane nje deshmi bindese e kesaj padrejtesie historike. Nga ndarja ne nuk fituam a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama