Rezultate te kerkimit per termin: +Pes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.179Z

PES apel Berishës: Lejoni hetimin e zgjedhjeve

PRAGË- Kongresi i Partive Europiane Socialiste i është drejtuar me një thirrje kryeministrit Sali Berisha dhe qeverisë shqiptare, të lejojnë hetimin e zgjedhjeve të 28 qershorit, duke plotësuar kështu kërkesën e opozitës. Në takimin e posaçëm që Kongresi i PES zhvilloi për çësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Antitrafiku, pes n pranga

Nga nj operacion i policis n tre qytete t ndryshme t vendit, si n Tiran, Lushnje dhe n Sarand, pes persona jan vn n pranga, t akuzuar pr trafik klandestinsh. Trafiku i organizuar bhej drejt Greqis n rrug toksore si dhe me skaf. Trafikantt u merrnin personave nga 2500 euro secilit, pr ti transportuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.494Z

Për pesë muaj, pesë parti të reja politike

Për pesë muaj, pesë parti të reja politike janë regjistruar në Komisionin Qendrorë të Zgjedhjeve. Partia Konservatore e Kosovës, me kryetar, Munir Bashën, Lëvizja Islamike Bashkohu, me kryetar Arsim Krasniqi, Centqar Kemokratkse Unije, me kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.428Z

Greqi ,Edi Rama takim me liderët e PES

TIRANE-Kryetari i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama është takuar sot në Greqi me krerë të Partisë Socialiste Europiane (PES). Burime nga PS bëjnë të ditur se Rama është takuar me kreun e grupit të PES, Martin Schultz, presidentin e PES, Poul Nyrup Rasmussen. Rama gjithashtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.682Z

PES: Të hetohet objektivisht demonstrata

PES i shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave, teksa shtojnë se situata sociale në vend është karakterizuar nga tensioni dhe dhuna në rritje. “Kuvendi i Shqipërisë miratoi një rezolutë. Kjo rezolutë, që u mbështet nga partitë e koalicionit qeverisës, është e papranueshme pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.338Z

Irani arreston pes shtetas britanik

Garda Revolucionare e Iranit ka arrestuar n Gji pes shtetas t Britanis, ka konfirmuar sot nj komandant i Gards, duke theksuar se sht detyre e ksaj njsie elite q t konfrontoj forcat e huaja n kt kalim strategjik detar. Arrestimi, pr t cilin Britania njoftoi t hnn, mund t tendos edhe m tepr marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.537Z

Konferenca e PES: Ballkani, në BE në 2014

Për të punuar aktivisht dhe për të frymëzuar të gjithë aktorët për anëtarësimin në BE, sipas PES, kërkohet një vizion i ri për Ballkanin Perëndimor. Sipas socialistëve evropianë, ky vizion i ri për Evropën e re është Zgjerimi 2014. Në deklaratën e miratuar në Sarajevë, bëh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama