Rezultate te kerkimit per termin: +Peter +Doskozil +Austria

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Negociatat Austria mbeshtet Shqiperine

var fbShare url httpvizionplusalnegociatat-austria-mbeshtet-shqiperinesize smallbrbrPak dite para mbledhjes se Keshillit Europian vjen konfirmimi se Austria do te mbeshtese hapjen e negociatave per anetaresim Garancia eshte dhene ne Tirane nga ministrin federal te mbrojtjes dhe sporteve te Austrise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Kodheli merr mbështetjen e Austrisë për hapjen e negociatave

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli vlerësoi marrëdhënien e Shqipërisë me partnerin e NATO-s Austrinë. Në një konferencë për shtyp me homologun e saj austriak, Hans Peter Doskozil, Kodheli garantoi vazhdimin e bashkëpunimit mes dy vendeve në disa fusha. Mimi Kodheli: Vendet tona gëzojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.124Z

Fortesa Austri: Më shumë mbrojtje të kufijve të jashtëm të BE

Austria dhe disa shtete të Europës Lindore e Juglindore duan të bashkëpunojnë më ngushtë në krizën e refugjatëve. Për mbrojtjen e kufijve të jashtëm vendet europiano- lindore e Austria mund të përdorin edhe ushtarët. Austria ka përfituar nga mbyllja e itinerarit ballkanik, tha minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.857Z

Austria kërkon ushtarë të BE në kufirin me Maqedoninë

Ministrja e Brendshme e Austrisë Mikl-Leitner ka sinjalizuar se do të caktohet një kuotë maksimale ditore për refugjatët. Ministri i Jashtëm, Kurz do të bindë Serbinë e Maqedoninë që kufijtë e tyre të mbrohen nga BE. “Pikërisht në Maqedoni, por edhe në shtete të tjera përgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.203Z

Emigrantët, Austria propozon të dërgohen trupa ushtarake në Ballkan

Ministrat e Jashtëm dhe ata të mbrojtjes të vendeve anëtare të BE-së janë mbledhur sërisht në Amsterdam për të diskutuar rreth mbrojtjes së kufijve të jashtëm të Europës si dhe ruajtjen e zonës “Schengen”. Në këtë takim kanë mbizotëruar qëndrimet kundër lejimit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama